Rudnik različitosti - novosti

Rudnik različitosti - u sklopu zavičajne nastave Rinaldo Racovaz održao predavanje učenicima

Autor: Administrator , 8. 12. 2023.

Nakon održanih uvodnih prezentacija profesorice Vedrane Hrelja Zupan, na satovima povijesti nastavili smo s upoznavanjem našeg malog gradića Raše. U petak, 1. prosinca u goste nam je stigao gospodin Rinaldo Racovaz.

Učenici 6. razreda s pozornošću su pratili njegovo izlaganje o projektu izgradnje naše Raše te projektu izgradnje naše škole koja je nakon izgradnje 1938. godine, kada je započela prva školska godina, dobila naziv Scuola elementare Guglielmo Marconi. Bilo nam je vrlo zanimljivo slušati o Raši te gledati stare fotografije koje su pravi dokaz da je u ono vrijeme Raša bila pravi moderan rudarski gradić i imala je sve što je stanovnicima jednoga grada potrebno. Naši šestaši imali su puno pitanja, a gospodin Racovaz je na svako pitanje rado odgovarao. Kako bismo se zahvalili na velikom trudu i izdvojenom vremenu, naša osmašica Sara, koja je također prisustvovala satu povijesti, gospodinu Racovzu poklonila je malu uspomenu, rad učenika naše škole. Na kraju sata povijesti, koji nam je gotovo preletio, gospodin Rinaldo Racovaz iznenadio nas je kolačima te mu se ovim putem zahvaljujemo.

Iskoristili smo preostalo vrijeme da gospodina Racovza provedemo kroz našu malu izložbu s motivima Raše i rudnika što je nastala u između 4.11. – Dana Općine Raša i 4.12. -  blagdana Sv. Barbare - zaštitnice Raše i rudara. Sve su provedene aktivnosti dio projekta zavičajne nastave Rudnik različitosti.

Tekst i foto: N.Dž. i V.H.Z.

> Školski projekti  > Zavičajni projekti  > Rudnik različitosti