Opći podaci o školi

Fax: 052/874-122

E-mail adresa: ured@os-ibatelica-rasa.skole.hr

Web stranica: www. os-ibatelica-rasa.skole.hr

Broj učenika: 87 (šk. godina 2020./21.)

Broj učitelja i ostalih djelatnika: 34

LOGO ŠKOLE:

OPIS LOGA

Logo škole sastoji se od slova „IB“ kao kratica naziva škole Ivan Batelić. Slova „I“ i „B“ predstavljena su oblicima olovke i knjige koje simboliziraju učenje i znanje (olovka za pisanje, računanje, crtanje; knjiga za čitanje, saznavanje, učenje). Slovo „I“, odnosno olovka, žute je boje, a slovo „B“, odnosno knjiga, plave je boje jer su plava i žuta boja obilježja Općine Raša (grb), područja na kojem se škola nalazi.

LOGO ŠKOLE

IVANA BATELIĆA RAŠA

ELABORAT:

Logo škole sastoji se od slova „IB“ kao kratica naziva škole Ivan Batelić.

Ispod slova „IB“ nalaze se dvije crte,  plava šira i  zelena uža (plavo i zeleno) što simbolizira čistu prirodu, a u skladu je s promidžbenim sloganom Istarske županije u kojoj se škola nalazi: “Neka naša Istra blista“. Time je zadovoljen i ekološki aspekt loga škole, čemu teži i sama škola u dugoročnom projektu brige za okoliš, promičući to kao trajnu vrijednost i način življenja, čime se stječu i uvjeti za dobivanje povelje o statusu Međunarodne Eko-škole i Zelene zastave sa znakom Eko-škole

Pojedinosti: Plava šira crta predstavlja rijeku Rašu, ali isto tako simbolički, kao tamna vijugava široka crta na dnu, u dubini, predstavlja rov ugljenokopa, tj. temeljnu djelatnost na kojoj je Raša izrasla, dok zelena crta predstavlja okolna brda u krilu kojih se Raša geografski smjestila.

Ujedno olovka, odnosno škola i učeni ljudi koji iz nje izrastaju, simbolički pišu povijest Raše, čime se ističe važnost škole i dignitet učiteljske struke.

Osmislila, dizajnirala, kompjuterski obradila i obrazložila:

Sonja Škalamera Novak , profesor likovne kulture

> O školi  > Opći podaci