4. razred

Uspješni na natjecanju iz atletike za mlađe razrede na 13. Olimpijadi OŠ Labinštine

Autor: Administrator , 12. 5. 2022. 13:40

U srijedu, 11. svibnja, održano je natjecanje u atletici za mlađe razrede, a  u okviru 13. Olimpijade OŠ Labinštine. Po prekrasnom vremenu, na Gradskom stadionu u Labinu, naši učenici natjecali su se u dvije konkurencije, djevojčice i dječaci, u  trčanju na 50 M (1. i 2. razredi), skoku u dalj s mjesta (1. i 2. razredi), bacanju loptice (3. i 4. razredi) i  štafeti 4 x 50 m (3. i 4. razredi).  Andy Tenčić, naš učenik 3. razreda, izborio je prvo mjesto, u Bacanju loptice dječaci, te osvojio prvu zlatnu medalju za našu školu, a drugu medalju, i to brončanu, osvojile su naše djevojčice 3. i 4. razreda, Ela, Sophie Marcelle, Klara, Zana  u Štafeti 4 X 50 metara.  Bravo za naše učenike i njihove mentorice, Almu Poljak i  Mirjanu Blažević, a čestitke svima, na osvojenim medaljama što su se našle u rukama, pomalo svih učenika OŠ Labinštine.

Otputovali smo na kazališnu predstavu "Ježeva kućica" u Teatar Naranča

Autor: Nensi Fonović Rade, 9. 5. 2022. 12:31

U ponedjeljak, 9. svibnja učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama otputovali su u Pulu na predstavu  „Ježeva  kućica“ . Kultno djelo za cjelovito čitanje je  uprizoreno  u Teatru Naranča, a  u režiji pokojnog velikana hrvatskog glumišta Ranka Tihomirovića. Oduševljeni odlaskom u kazalište, naši su mališani imali priliku upoznati se s Ježurkom Ježićem i čuti poznate Čopićeve stihove Po  šumi širom, bez staze, puta Ježurka Ježić povazdan luta te naučiti pouku o ljubavi prema  svom domu. Terenska nastava realizirana je s ciljem razvijanja ljubavi prema kazalištu, stjecanja navike odlaska u kazalište te proširivanja znanja o medijskoj kulturi.

Upoznali smo Sanju Pilić, jednu od najčitanijih i najnagrađivanijih književnica

Autor: Administrator , 5. 5. 2022. 10:15

Nakon dugo vremena, napokon smo imali priliku sudjelovati na književnom susretu. Sanja Pilić, jedna od najčitanijih i najnagrađivanijih suvremenih književnica za djecu i mlade predstavila se, u srijedu, 4. svibnja u Gradskoj knjižnici Labin. Učenike 4. razreda naše škole oduševila je svojom spontanošću i vedrinom. Predstavila se svojim dogodovštinama iz djetinjstva i iz bogatog književnog stvaralaštva. Učenike je svašta zanimalo. Bili su veoma uzbuđeni. Odgovorila je na sva pitanja, ona ozbiljnija  o nastajanju likova, inspiraciji, književnom stvaralaštvu, nagradama, novim naslovima ali i na ona  pomalo neozbiljna o svakodnevnom životu i društvenim mrežama. Za kraj, fotografiranje za dugu uspomenu i toliko željeni autogram. Hvala dragim knjižničarkama iz Gradske knjižnice Labin na ovom odličnom susretu.

Iz naših radova niknut će šuma! - četvrtašice sudjelovale u likovnom natječaju

Autor: Administrator , 17. 3. 2022. 12:55

Učenice 4. razreda sudjelovale su na Desetom kreativnom likovnom natječaju "VOLIM MLIJEKO!", na  likovnom ekoprojektu Dukata, mliječne industrije d.d., koji je ovih dana završio  izborom deset pobjedničkih radova na temu šume i najavom sadnje 10.000 sadnica stabala. Tema ovogodišnjeg natječaja bila je šuma kojom se željelo skrenuti pozornost učenika na neprocjenjivu važnost očuvanja i obnavljanja šuma za održivost života na Zemlji. Organizator je obećao za svakog sudionika natječaja posaditi jedno stablo.

Naše su učenice to vrlo ozbiljno shvatile. Zavrnule su rukave te na izbornoj nastavi likovne kulture stvarali svoje maštovite likovne radove koje je potom učiteljica Nastasja Džekić poslala na Natječaj.

Učenice 4. razreda s Priznanjima

Jučer su poštom stigla Priznanja te smo se fotografirali jer zahvaljujući poslanim likovnim radovima, ovog će proljeća u Gorskom Kotaru  biti posađeno toliko sadnica stabala koliko je učeničkih radova pristiglo na natječaj i zaista vrijedi da će iz učeničkih radova niknuti šuma! O tome će se pobrinuti Dukat u suradnji sa Hrvatskim šumama. Veselimo se svakom posađenom stablu!

Stiglo vrijeme karnevala, vrijeme plesa, vrijeme šala...

Autor: Administrator , 1. 3. 2022. 12:53

Nastava pod maskama na Pusni utorak

Mala tribina o čitanju u 4. razredu povodom Mjeseca knjige

Autor: Administrator , 26. 10. 2021. 14:23

Povodom Mjeseca  hrvatske knjige školska je knjižničarka u suradnji s učiteljicom 4. razreda organizirala Malu tribinu na temu čitanja. Ideja  se javila spontano u razgovoru s dvjema učenicama Ninom Radić i Lenom Marie Josić koje su ovoga ljeta potaknute aktivnošću GKL pod nazivom Ljetnom čitatelju – izborom najčitatelja, čitale u nešto većem obimu nego inače. Lena Marie se prijavila i osvojila nagradu u kategoriji učenika razredne nastave. Između mnogobrojnih naslova koje su pročitale, izabrale su tri najzanimljivije i predstavili ih prijateljima u razredu, a sve su začinile prezentacijom plakata na temu čitanja. U novinarskoj ulozi našli su se učenici 5. razreda,  Noemi Galešić i Damjan Čule koji su također odlični čitači te su ih predstavili postavivši im nekoliko zanimljivih pitanja o kvalitetnom provođenju slobodnog vremena, knjigama i čitanju. U razgovor o knjigama i dobrobitima čitanja uključili su svi učenici svojim razmišljanjima. Sve su zaključili mudrom izrekom  nepoznatog autora „Djeca koja čitaju, postaju ljudi koji misle.“ Intervju učenika pročitajte u VIŠE.

Čestitke povodom Svjetskog dana učitelja

Autor: Administrator , 5. 10. 2021. 17:15

Povodom Svjetskog dana učitelja učenici četvrtog razreda s učiteljicom Mirjanom Blažević uputili su svim učiteljicama i učiteljima najljepše želje od srca. Na satu izvannastavne aktivnosti pod nazivom Uradi sam izradili su prekrasne cvrene čestitke u obliku srca i ispisali ih lijepim riječima. Nastavili su izradom plakata s kvalitetnim osobinama učitelja nakon što su porazgovarali na tu temu, a za kraj su se i fotkali s ravnateljicom i sretnim učiteljicama. Lijepo iznenađenje!

Sretan dan učitelja svim učiteljicama i učiteljima!

Tekst: R.M.

Foto: M.Ž., M. B. i K.P.