4. razred

Autor: Administrator , 23. 12. 2020. 16:14

Kreativna lektira u četvrtaša

Autor: Administrator , 21. 12. 2020. 09:46

Pogledajte, kako su naši četvrtaši s učiteljicom Draganom Macura čitali Šumu Striborovu Ivane Brlić Mažuranić.

Drvo života naših četvrtaša

Autor: Administrator , 11. 12. 2020. 10:01

Nadahnuti umjetnošću austrijskog slikara Gustava Climta, četvrtši su u okviru svog projekta U svijetu likovnih umjetnika, oblikovali svoje drvo života. Drvo života ogrnuto ledenim kristalićima inja. Očarani radovima i u žaru kreativnosti  komentirali su:  „Umjetnost nas čini bogatijima, bez nje bismo kao društvo bili jako siromašni.“ Uživajte i vi!

Bajkoviti listopad i studeni u četvrtaša

Autor: Administrator , 4. 12. 2020. 11:19

Listopad i studeni  su  za četvrtaše bili vrlo bajkoviti. Uz čitanje poznatih bajki Ivane Brlić Mažuranić, četvrtaši su proučavali i njen život. Monolozima i intervjuima u koje su se uživjeli, oživjeli su i sam lik spisateljice. Osim pisanja, saznali su da je Ivana jako voljela šešire te su ju na satu likovne kulture i crtali u kromatsko-akromatskom kontrastu.

Tekst i foto: D. M.

Jesen u stilu Romera Britta

Autor: Administrator , 17. 11. 2020. 12:28

Naši četvrtaši su i dalje vrijedni u svom projektu „U svijetu likovnih umjetnika“. Ove jeseni sa svojom učiteljicom Draganom Macura upoznali su život i rad brazilskog umjetnika, slikara i kipara Romera Britta. Slikali su bundeve s mnoštvo uzoraka i živih boja, u stilu istoimenog slikara.

Tekst i foto: D.M.

Regoč na kreativan način u četvrtom razredu

Autor: Administrator , 11. 11. 2020. 10:15

Pritiskom na sličicu, pogledajte kako su naši četvrtaši s učiteljicom Draganom Macura pristupili interpretaciji cjelovitog književnog teksta.

Svjetski dan životinja u 4. a

Autor: Administrator , 20. 10. 2020. 12:10

Kako su naši četvrtaši obilježili Svjetski dan životinja pogledajte pritiskom na sličicu.

Naši četvrtaši - mali umjetnici

Autor: Administrator , 28. 9. 2020. 14:20

Naši četvrtaši sa svojom učiteljicom Draganom Macura nastavljaju nizati svoja mala likovna ostvarenja potaknuti najpoznatijim hrvatskim slikarima. U okviru razrednog projekta U svijetu likovnih umjetnika i projektom Volim svoju domovinu slikaju po uzoru na najpoznatije radove hrvatskih slikara prošloga i ovoga stoljeća. Nakon akvarela Brodovi, nastavili su slikati motivirani akvarelima riječke umjetnice Mirne Sišul. I sama umjetnica bila je iznenađena radovima i uputila im je velike pohvale za njihov rad što ih je veoma razveselilo te nastavljaju u svom kreativnom zanosu po uzoru na akvarele poznate Slave Raškaj u korelaciji  Prirode i društva i Likovne kulture slikaju i svoje lopoče. Uživajte u njihovim radovima.

Tekst i foto: D.M.

Četvrtaši ponovo u Svijetu likovnih umjetnika

Autor: Nensi Fonović Rade, 14. 9. 2020. 20:10

Učenici četvrtog razreda sa svojom učiteljicom Draganom Macura i ove školske godine nastavljaju sa svojim razrednim projektom U svijetu likovnih umjetnika.

Kroz projekt učenici će upoznati život i rad te djela svjetski poznatih umjetnika. Kroz projekt stjecati će znanja iz likovnog jezika i usavršiti rad s likovnim tehnikama.

Prvi umjetnik s čijim su se radom na početku ove školske godine upoznali je suvremeni hrvatski likovni umjetnik Domenico Gonzi. Domenico Gonzi je prepoznatljiv po svojim akvarelima izrazito jakih i intenzivnih boja. Četvrtaši su uživali slikajući , kao i uvijek ! To su mali veliki umjetnici ! Velike pohvale za njihova ostvarenja stigle su i od samog Domenica Gonza !

« Siječanj 2021 »

> Nastava  > Razredna nastava  > 4. razred