3. razred

Uspješni na natjecanju iz atletike za mlađe razrede na 13. Olimpijadi OŠ Labinštine

Autor: Administrator , 12. 5. 2022. 13:40

U srijedu, 11. svibnja, održano je natjecanje u atletici za mlađe razrede, a  u okviru 13. Olimpijade OŠ Labinštine. Po prekrasnom vremenu, na Gradskom stadionu u Labinu, naši učenici natjecali su se u dvije konkurencije, djevojčice i dječaci, u  trčanju na 50 M (1. i 2. razredi), skoku u dalj s mjesta (1. i 2. razredi), bacanju loptice (3. i 4. razredi) i  štafeti 4 x 50 m (3. i 4. razredi).  Andy Tenčić, naš učenik 3. razreda, izborio je prvo mjesto, u Bacanju loptice dječaci, te osvojio prvu zlatnu medalju za našu školu, a drugu medalju, i to brončanu, osvojile su naše djevojčice 3. i 4. razreda, Ela, Sophie Marcelle, Klara, Zana  u Štafeti 4 X 50 metara.  Bravo za naše učenike i njihove mentorice, Almu Poljak i  Mirjanu Blažević, a čestitke svima, na osvojenim medaljama što su se našle u rukama, pomalo svih učenika OŠ Labinštine.

Otputovali smo na kazališnu predstavu "Ježeva kućica" u Teatar Naranča

Autor: Nensi Fonović Rade, 9. 5. 2022. 12:31

U ponedjeljak, 9. svibnja učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama otputovali su u Pulu na predstavu  „Ježeva  kućica“ . Kultno djelo za cjelovito čitanje je  uprizoreno  u Teatru Naranča, a  u režiji pokojnog velikana hrvatskog glumišta Ranka Tihomirovića. Oduševljeni odlaskom u kazalište, naši su mališani imali priliku upoznati se s Ježurkom Ježićem i čuti poznate Čopićeve stihove Po  šumi širom, bez staze, puta Ježurka Ježić povazdan luta te naučiti pouku o ljubavi prema  svom domu. Terenska nastava realizirana je s ciljem razvijanja ljubavi prema kazalištu, stjecanja navike odlaska u kazalište te proširivanja znanja o medijskoj kulturi.

Ugostili smo labinsku autoricu Josipu Milevoj sa slikovnicom "Flekijeve pustolovine"

Autor: Administrator , 27. 4. 2022. 09:41

Povodom Dana hrvatske knjige (22. travnja) ugostili smo danas labinsku autoricu Josipu Milevoj koja je učenicima 1., 2. i 3. razreda predstavila svoju zbirku priča s glavnim likom,  psićem Flekijem. Zanimljive i slikovito napisane priče „Flekijeve pustolovine“, istinite su priče, kako nam je autorica otkrila, o njezinim kućnim ljubimcima Flekiju, mačku Figaru i njihovim obiteljskim dogodovštinama. Susret sa spisateljicom realiziran je u dinamičnom ozračju uz niz učeničkih pitanja o Flekiju i o životu kućnih ljubimaca. Slikovnicu je svojim ilustracijama oplemenio Mladen Bolfek, akademski likovni umjetnik iz Karlovca, čije je ilustracije Josipa pokazivala čitajući svoje priče, a koje su se učenicima veoma svidjele.

Stiglo vrijeme karnevala, vrijeme plesa, vrijeme šala...

Autor: Administrator , 1. 3. 2022. 12:53

Nastava pod maskama na Pusni utorak

Kazališna predstava Hodam, vozim, plovim, letim... klauna Čupka povodom Dječjeg tjedna

Autor: Administrator , 28. 10. 2021. 17:50

"Čupko, Čupko, klaun to sam ja..." odzvanjalo je danas našim školskim dvorištem. Učenici od 1. do 3. razreda uživali su u predstavi " Hodam, vozim, plovim, letim", u kazališnoj predstavi Dječje čarobne scene iz Zagreba, naravno poštivajući sve epidemiološke mjere.  Čupko im je ispričao priču o svom putovanju na rođendan prijateljici koja živi u Australiji. Na putu su mu se pridružili i prijatelji te je djeci naglasio važnost prijateljstva i pristojnog ponašanja, upoznali su prometna sredstva, nove zemlje, a na kraju dobili važnu pouku o toleranciji i poštivanju različitosti. Čupko je razveselio učenike pjesmom, plesom i neobičnim pokretima i na kraju, nagradio ih CD-om s autorskim pjesmicama. Općini Raša zahvaljujemo na ulaznicama povodom Dječjeg tjedna.

> Nastava  > Razredna nastava  > 3. razred