3. razred

Listopad u trećaša

Autor: Administrator , 11. 11. 2020. 10:26

Povodom Dječjeg tjedna - debata

Povodom Dječjeg tjedna prvi put smo se okušali u debati. Raspravljali smo na temu  -  „Lako je  biti dijete“. Iako podijeljeni u timove svi smo nekoliko dana  marljivo prikupljali informacije koje ćemo koristiti u raspravi. Imali smo afirmacijski i negacijski tim, u svakom je timu bilo troje učenika. Ostali učenici su imali uloge sudaca koji su pazili da sve bude po dogovorenim pravilima i publike koja se na kraju izjasnila koji je tim za njih bio uspješniji. Članice timova su  snažno branile svoje argumente i pokušavale dokazati da su baš one u pravu.

Nakon što je rasprava završila svi smo se složili da su oba tima bila uspješna, nagradili smo ih pljeskom.

Povodom Međunarodnog dana starijih osoba -  I oni su nekada bili mali

Uz Međunarodni dan starijih osoba napravili smo mini istraživanje u kojem su sudjelovali naši djedovi i bake. Zadatak je bio napraviti interviju sa bakom ili djedom u kojem je trebalo doznati pojedinosti iz vremena kada su oni bili mali. Odgovore na unaprijed dogovorena pitanja marljivo smo zabilježili. Od prikupljenih informacija izdvojili smo samo neke i upotrijebili ih za izradu plakata kojemu je naslov bio „I on su nekada bili mali“. Doznali smo kako su se zvale učiteljice/učitelji naših baka i djedova, koji su nastavni predmet najviše voljeli, kako  im se zvao  najbolji prijatelj/prijateljica, koje su igre igrali, kako im je bilo u školi,….

I naši su djedovi i bake, kao i mi, voljeli školu, igre, druženja, prijatelje,….

Povodom Svjetskog dana hrane – Omiljena jela u našoj obitelji

Učenici 3. razreda uz Svjetski dan hrane dobili su zadatak razgovarati s članovima svoje obitelji i doznati koju su to jela koja su omiljena u njihovim obiteljima, kako se pripremaju i tko ih sprema.

S prikupljenim informacijama međusobno smo se upoznali. Odabir je vrlo raznolik, pa na popisu najdražih se može naći: ramstek s krumpirom i povrćem, blitva i pohano meso, pizza, burek s mesom, punjene paprike i pire krumpir, maneštra, fuži s gulašom,….

Većinu ovih jela pripremaju mame, ali ima tu i baka i poneki  tata.

Povodom Dana kruha

Polaznici izborne nastave vjeronauka su povodom Dana kruha s vjeroučiteljem Boškom osmislili pjesmicu o kruhu, dodali joj melodiju i koreografiju. Izvodeći svoju omiljenu pjesmu veselo su pjevali i plesali.

Tekst i foto: M.B.

Neobičan Dan učitelja u naših trećaša

Autor: Administrator , 5. 10. 2020. 14:06

Naši su trećaši sa svojom učiteljicom Mirjanom Blažević danas obilježili Dan učitelja zamjenom uloga. Učiteljica je sjela u učeničku klupu, a učenici su stali pred razred i postali učiteljice ili učitelji. U ulozi učiteljica našle su se: Klara, Sophie, Lena, Korinna, a u ulozi učitelja: Lukas, Kevin i Patrik. Odlično su odradili svoj posao i to sve po rasporedu, a bili su strogi i pravedni. Kažu da nije lako biti učitelj ali svidjelo im se i rado bi još ponekad ponovili. Učiteljici Mirjani je u đačkoj klupi bilo lijepo te je dobila pohvalu kao vrijedna i poslušna učenica. S obzirom na odlične komentare i koliko im je bilo zabavno učiti na drugačiji način, sigurno će jednom ponoviti. Svim učiteljicama i učiteljima čestitaju njihov dan – Dan učitelja!

Tekst: R.M.

Foto: M.B.