2. razred

Otputovali smo na kazališnu predstavu "Ježeva kućica" u Teatar Naranča

Autor: Nensi Fonović Rade, 9. 5. 2022. 12:31

U ponedjeljak, 9. svibnja učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama otputovali su u Pulu na predstavu  „Ježeva  kućica“ . Kultno djelo za cjelovito čitanje je  uprizoreno  u Teatru Naranča, a  u režiji pokojnog velikana hrvatskog glumišta Ranka Tihomirovića. Oduševljeni odlaskom u kazalište, naši su mališani imali priliku upoznati se s Ježurkom Ježićem i čuti poznate Čopićeve stihove Po  šumi širom, bez staze, puta Ježurka Ježić povazdan luta te naučiti pouku o ljubavi prema  svom domu. Terenska nastava realizirana je s ciljem razvijanja ljubavi prema kazalištu, stjecanja navike odlaska u kazalište te proširivanja znanja o medijskoj kulturi.

Ugostili smo labinsku autoricu Josipu Milevoj sa slikovnicom "Flekijeve pustolovine"

Autor: Administrator , 27. 4. 2022. 09:41

Povodom Dana hrvatske knjige (22. travnja) ugostili smo danas labinsku autoricu Josipu Milevoj koja je učenicima 1., 2. i 3. razreda predstavila svoju zbirku priča s glavnim likom,  psićem Flekijem. Zanimljive i slikovito napisane priče „Flekijeve pustolovine“, istinite su priče, kako nam je autorica otkrila, o njezinim kućnim ljubimcima Flekiju, mačku Figaru i njihovim obiteljskim dogodovštinama. Susret sa spisateljicom realiziran je u dinamičnom ozračju uz niz učeničkih pitanja o Flekiju i o životu kućnih ljubimaca. Slikovnicu je svojim ilustracijama oplemenio Mladen Bolfek, akademski likovni umjetnik iz Karlovca, čije je ilustracije Josipa pokazivala čitajući svoje priče, a koje su se učenicima veoma svidjele.

Prvaši i drugaši na terenskoj nastavi u Rapcu

Autor: Administrator , 21. 3. 2022. 10:24

Učenici 1. i 2. razreda pod vodstvom učiteljica RN Dragane Macura, Mladenke Lovrečić  i Hany Tutan realizirali su u petak, 18. ožujka terensku nastavu  u Rabac. Učenici su pješačili, pozdravljali proljeće, uočavali promjene u prirodi, a pritom zadovoljavali potrebu za kretanjem i druženjem u prirodi. Na kraju su se nagradili prvom najboljom  sezonskom kuglicom sladoleda. Sve je bolje i ljepše uz more!

Stiglo vrijeme karnevala, vrijeme plesa, vrijeme šala...

Autor: Administrator , 1. 3. 2022. 12:53

Nastava pod maskama na Pusni utorak

Kazališna predstava Hodam, vozim, plovim, letim... klauna Čupka povodom Dječjeg tjedna

Autor: Administrator , 28. 10. 2021. 17:50

"Čupko, Čupko, klaun to sam ja..." odzvanjalo je danas našim školskim dvorištem. Učenici od 1. do 3. razreda uživali su u predstavi " Hodam, vozim, plovim, letim", u kazališnoj predstavi Dječje čarobne scene iz Zagreba, naravno poštivajući sve epidemiološke mjere.  Čupko im je ispričao priču o svom putovanju na rođendan prijateljici koja živi u Australiji. Na putu su mu se pridružili i prijatelji te je djeci naglasio važnost prijateljstva i pristojnog ponašanja, upoznali su prometna sredstva, nove zemlje, a na kraju dobili važnu pouku o toleranciji i poštivanju različitosti. Čupko je razveselio učenike pjesmom, plesom i neobičnim pokretima i na kraju, nagradio ih CD-om s autorskim pjesmicama. Općini Raša zahvaljujemo na ulaznicama povodom Dječjeg tjedna.

> Nastava  > Razredna nastava  > 2. razred