1. razred

Poklon MUP-a učenicima 1.razreda

Autor: Nensi Fonović Rade, 16. 12. 2020. 22:48

U skolpu projekta MUP-a, Poštujte naše znakove, naši su učenici na poklon dobili reflektirajuće prsluke kako bi bili vidljiviji sudionici prometa. Jedva su dočekali da ih isprobaju te veselo mahnu kako bi se zahvalili na poklonima.

Ovim putem zahvaljujemo MUP-u na suradnji.

Prvašići obilježili Školski medni dan

Autor: Administrator , 7. 12. 2020. 12:52

Povodom  Dana sv. Ambrozija, zaštitnika pčelara,  9. prosinca 2019. godine, učiteljica Mladenka Lovrečić  pročitala je prvašićima  slikovnicu iz programa Školskog mednog dana i promocije hrvatskih pčelinjaka. Edukacija je namijenjena učenicima 1. razreda o važnosti konzumiranja meda i njegovog uključivanja u prehranu. Učenicima je dodijeljen  med zapakiran u nacionalnu staklenku za med koja nosi oznaku proizvođača i  nosi zaštićenu oznaku Med hrvatskih pčelinjaka (nositelj zaštite je Hrvatska poljoprivredna agencija). Uz med djeci je podijeljena slikovnica Pčelica Jelica i medo Edo - edukativnog karaktera kao početna osnova za upoznavanje pčelarstva.

Program  na razini Hrvatske provodi Ministarstvo poljoprivrede s ciljem promoviranja meda lokalnih proizvođača - povećanje unosa meda u prehrani djece - podizanje razine znanja o važnosti zdrave prehrane i nutritivnim vrijednostima meda - educiranja učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost.

Poštujte naše znakove!

Autor: Nensi Fonović Rade, 18. 9. 2020. 13:03

Na dvorištu naše škole učenike prvog razreda posjetila je djelatnica PP Labin kao i volonterke Crvenog križa Labin kako bi djecu upoznale s temeljnim pravilima sigurnog sudjelovanja u prometu.
Po završetku edukacije učenicima su podijelile prigodne promidžbene materijale.

Uspješan prvi dan nastave malim prvašićima

Autor: Administrator , 9. 9. 2020. 10:03

Prvi dan nastave bio je važan i uzbudljiv dan za male prvašiće. U novu avanturu s učiteljicom Mladenkom Lovrečić ove godine krenulo ih  je desetero. Na ulazu je  dobrodošlicu učenicima i roditeljima zaželjela ravnateljica Greis Franković. Uzbuđeni prvašići krenuli su u razred s učiteljicom i na leđima s prekrasnim novim školskim torbama koje su potom ispunili udžbenicima. Razveselili su se i slikovnici Moje prve domoće besedi Mirande Škalamere Verbanac, donaciji načelnice Glorije Paliska u ime Općine Raša. Veselja nije nedostajalo unatoč epidemiološkim mjerama kojih su se svi pridržavali. Roditelje su za to vrijeme primile psihologinja Marina Župan i pedagoginja Elide Živić te ih upoznale s najvažnijim obavijestima.

Svim prvašićima i njihovim roditeljima želimo uspješnu školsku godinu!

Prvašići u učionici s učiteljicom Mladenkom Lovrečić

Tekst i foto: R.M.