Produženi boravak

TERMIN

AKTIVNOST

1.

OSV (organizirano slobodno vrijeme u razredu ili prirodi)

2.

RUČAK

3.

PISANJE ZADAĆA, VJEŽBANJE, PONAVLJANJE GRADIVA

4.

RADIONICE

5.

SLOBODNE AKTIVNOSTI

6.

DEŽURSTVO

Roditelj je dužan najkasnije do 16.45 sati doći po dijete.

NAČIN REALIZACIJE

Produženi boravak organiziran je poslije prijepodnevne redovite nastave i traje do 16.30 sati.

Program se realizira kroz sljedeća tri područja: igre, sport i rekreacija, jezično i kulturno-umjetničko, te radno-tehničko područje.

Nakon prijepodnevne, redovne nastave, koje provode učiteljice razredne nastave, razredni odjel preuzima učiteljica produženog boravka Hany Tutan. Grupa učenika polaznika u Produženom boravku organizirana je  kao heterogena skupina učenika sastavljena od dva razredna odjela.

Učenici s učiteljicom odlaze na ručak u školsku blagovaonicu oko 13 sati.

Nakon ručka  predviđeno je vrijeme za pisanje domaćih uradaka, ponavljanje i uvježbavanje gradiva obrađenog na nastavi.

Preostalo vrijeme učiteljica s učenicima provodi različite tipove radionica: likovne, glazbene, komunikacijske i druge, mala projektna istraživanja, dramatizacije i niz drugih organiziranih aktivnosti koje kreira učiteljica uz pomoć učenika. Izmjenama igre, učenja, odmora, vježbanja i razgibavanja, šetnje, pjevanja, ponavljanja, crtanja, razgovora želimo stvoriti osjećaj ugode i zadovoljstva kod svih učenika u odgojno-obrazovnom procesu.

O produzenom boravku.pdf

Vijesti iz produženog boravka

Valentinovo u našoj školi

Autor: Administrator , 14. 2. 2022. 11:57

Pregršt srca u svim bojama i oblicima na našem panou i oko nas... povodom Valentinova čitali smo o ljubavi, crtali, pjevali, uredili pano. Pogledajte.

Učenici Produženog boravka izradili su kutiju u koju su skupljali pisamca puna ljubavi,  a na Valentinovo pisma su isporučena. Iznenađenih nije nedostajalo!

Učenici Produženog boravka obilježili Dan kruha

Autor: Administrator , 26. 10. 2021. 12:14

Učenici Produženog boravka prošli su tjedan obilježavali Dan kruha. Kako bi bili pravi mali kuhari, izradili su si kuharske kape od papira i vrećica. S pravim kapama sve je išlo glatko. Umijesili su slano tijesto u školskoj kuhinji, oblikovali ga, naravno uz pomoć naše školske kuharice Indire, pekli su ga i strpljivo čekali da se posuši i ohladi. Tek su idući dan mogli bojati šarenim bojama kako bi maštoviti oblici izgledali što ljepše. Za visoki sjaj i savršeni izgled, dodali su još sloj laka. Na kraju je učiteljica Hany sve fotografirala, a učenici su bili ponosni svojim uratcima.

Šareni kišni oblaci i kišobrani kao dobrodošlica jeseni

Autor: Administrator , 13. 10. 2021. 08:00

Učenici Produženog boravka sa učiteljicom Hany poželjeli su dobrodošlicu jeseni. Izradili su šarene kišne oblake. Čarolija se dogodila u spoju slamčica, vodenih bojica i bijelih malih spužvica. Kad su pozvali kišu, trebali su im šareni kišobrani. Za izradu  kišobrana upotrijebili su karton u boji i vruće ljepilo. Zabavili su se izradom, a prekrasne likovne radove izložili prigodno.

Tekst: R.M.      Foto: H.T.

> Produženi boravak