> O školi
O ŠKOLI

Što se više zalažeš, više će ti se vratiti!

Autor: Administrator , 13. 9. 2013.

Povodom Hrvatskog olimpijskog dana, 10. rujna 2013. godine, ugostili smo poznatog sportaša i jedinog olimpijca na Labinštini- Valnera Frankovića. U kratkom druženju s učenicima viših razreda ispričao nam je o svojim sportskim uspjesima.

Toga su dana učenici nižih razreda sa svojim učiteljicama proveli 1 školski sat na obližnjem sportskom igralištu kako bi se okušali u trima zanimljivim sportskim igrama, a svi su učenici i djelatnici simbolično nosili bijele majice...

Galerija fotografija: http://os-ibatelica-rasa.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=33

Povodom Hrvatskog olimpijskog dana, 10. rujna 2013. godine, ugostili smo poznatog sportaša i jedinog olimpijca na Labinštini- Valnera Frankovića. U kratkom druženju s učenicima viših razreda ispričao nam je o svojim sportskim počecima u Labinu kada je igrao za  4. a  protiv 4. b u svojoj školi. Ozbiljnijim treninzima započeo je u RK Rudar. Rekao nam je da mu je bavljenje sportom mnogo pomoglo u izgradnji tijela i duha. Savjetovao je učenike neka se svakako bave sportom, kojim god im se sviđa jer će se naučiti pobjeđivati i gubiti, a tako je i u životu.

Otkrio nam da je u počecima igrao za palačinke, a tek mnogo kasnije počeo je zarađivati  igranjem utakmica za poznate klubove u Hrvatskoj i u svijetu. Igrao je za Zamet u Rijeci, za Günzburg u Njemačkoj, za Modenu u Italiji, u Zagrebu i u Karlovcu te se na kraju vratio u Labin u klub Rudar odakle je i počeo njegov sportski uspjeh. Svoj najveći uzlet postigao je u igri za reprezentaciju Hrvatske na Olimpijskim igrama u Atlanti. Tamo je upoznao i bivšeg američkog predsjednika Billa Clintona te mnogo poznatih glumaca poput Arnolda Schwarzeneggera.

Rukometom se bavi sveukupno 19 godina., a od toga 15 profesionalno. Baveći se njime naučio je mnogo, upoznao zanimljive ljude, otkrio nove zemlje i kontinente te naučio govoriti stranim jezicima jer kako je rekao: „Sport je preslika života. Što se više zalažeš, više ti se vrati!“.

Toga su dana učenici nižih razreda sa svojim učiteljicama proveli 1 školski sat na obližnjem sportskom igralištu kako bi se okušali u trima zanimljivim sportskim igrama: Uhvati, okreni i dodaj, Mi smo šampioni, Hej, gdje sam?!

Svi su učenici i djelatnici simbolično nosili bijele majice.

> O školi