> Natjecanja

Naše zvijezde i zvjezdice sa županijskih i državnih natjecanja i smotri

Autor: Administrator , 24. 5. 2023.

Sva velika postignuća zahtijevaju vrijeme pa su tako naši učenici i učitelji uložili mnogo vremena u ovogodišnja školska i županijska natjecanja „Znanost mladima“, a najuspješniji  i na državnima. Ponosni smo na izvanredne rezultate koje su stekli svojom marljivošću i ambicioznošću te im čestitamo na uspjehu, a u budućnosti im želimo pregršt najuspješnijih izazova.

S ovogodišnjeg Općinsko-gradskog natjecanja i smotre Lidrano 2023., na Županijsku i Državnu razinu otisnuli su se Damjan Čule, učenik 6. razreda, literarnim radom „Mi“ i  Klara Ćorić, učenica 5. razreda. Klara je je po prvi put nastupala na Lidranu u Dramsko-scenskoj kategoriji – pojedinačno, u izvedbi monologa „Karolina Mrkvica i klub jakih cura“, autora Christiana Bienieka  te svojim umijećem šarmirala sve prisutne.

Na Županijsku razinu svojim literarnim radom "Ptičica" predstavila se i Korinna Matković. Mentorica svih učenika je profesorica Hasnija Karlović.

Lena Marie Josić zasjala je na Županijskom matematičkom natjecanju uz mentoricu profesoricu Luanu Pavinčić  Vlačić i osvojila 13. mjesto.

Na Županijsko natjecanje iz informatike vinuli su se u najviše visine učenici 5. razreda: Klara Ćorić, Marcelle Sophie Sašek i Kevin Zukanović te jedan učenik 6. razreda, Damjan Čule, a zaslužan mentor je naš novi učitelj informatike, Mladen Milinčić.

Na Županijskom natjecanju mladih tehničara veoma uspješni su bili Lena Marie Josić iz 5. razreda s postignutim 5. mjestom i naš svestrani Damjan Čule, učenik 6. razreda koji je zauzeo 20. mjesto. Oboje su se natjecali s mentoricom Rosanom Percan.

Na Županijskom natjecanju u atletici Marcelle Sophie Sašek, učenica 5. razreda, zasjala je na postolju s dvije zlatne medalje,  u skoku u dalj i u utrci na 200 m, s mentoricom Anom Blečić.

Na likovnom području istakla se učenica 6. razreda, Nina Messina, s mentoricom Nastasjom Džekić.

Posebno pohvaljujemo i našu novoosnovanu učeničku zadrugu „Arsia“, pod vodstvom profesorice Ivane Višković koja je također pozvana na Županijsku smotru zadrugara, 26. svibnja, u Oprtalj gdje će predstaviti svoje radove.

Naše zvijezde i zvjezdice zablistali su povodom Dana škole kada im je ravnateljica Greis Franković uručila Priznanja za najuspješnije učenike u školskoj 2022./23. godini uz prigodan dar.

Tekst: R.M.                                                               Foto: R.M., L.P.V., R.P., M.M., H.K.

> Natjecanja