9. Olimpijada Labinštine - Dan finala

Autor: Administrator , 17. 11. 2016.

Danas su se na 9. Olimpijadi OŠL održale završnice u muškom i ženskom rukometu i malom nogometu, te je zaključena ovogodišnja manifestacija. Sve škole osim Čepića imale su danas svoje predstavnike u dvorani i svaka škola nosi doma barem jednu medalju: Ribari 2 zlata (rukomet Ž i nogomet), Vlačići zlato (rukomet M) i 2 srebra (rukomet Ž i nogomet), Potpićan srebro (rukomet M) i broncu (nogomet), te Raša (rukomet M) i Nedešćina (rukomet Ž) također po broncu. Nastavak u VIŠE.

Foto-galerija: FOTKE S 9. OLIMPIJADE LABINŠTINE

Članak i fotografije preuzete s Facebook stranice Olimpijada OŠ Labinštine.

Nastavak preuzetog članka:

Krenulo je sa rukometom za dječake. Rašani su iznenađujuće lagano pobijedili Ivo Lola Ribar u borbi za broncu, a u finalu su Labinjani bili superiorni nad Potpićancima koji bez najboljeg igrača Marka Gržanića nisu mogli više od časnog poraza.

Rukomet M, završnica
za 3. mjesto: OŠ Ivo Lola Ribar – OŠ Ivana Batelića 8 : 13
FINALE: OŠ Matije Vlačića – OŠ Vladimira Nazora 16 : 7

1. OŠ Matije Vlačića - zlato
2. OŠ Vladimira Nazora - srebro
3. OŠ Ivana Batelića - bronca
_________________________________________________

Nastavilo se sa rukometom za djevojke. Nedešćanke su u neizvjesnoj utakmici za broncu pobijedile Potpićanke koje su imale zadnji napad za odvesti utakmicu do sedmeraca. U labinskom finalu bilo je dosta jednosmjerno, škola Ivo Lola Ribar lagano je pobijedila Matiju Vlačić sa 11:3, te tako osvojila zlato u ženskom rukometu prvi put nakon 5. Olimpijade.

Rukomet Ž, završnica
za 3. mjesto: OŠ Vitomir Širola Pajo – OŠ Vladimira Nazora 6 : 5
FINALE: OŠ Matije Vlačića – OŠ Ivo Lola Ribar 3 : 11

1. OŠ Ivo Lola Ribar - zlato
2. OŠ Matije Vlačića - srebro
3. OŠ Vitomir Širola Pajo - bronca
_________________________________________________

I za kraj, mali nogomet. Najneizvjesnija utakmica danas igrana je za broncu u malom nogometu. Sastali su se Raša i Potpićan i u odličnoj utakmici remizirali 1:1, te se moralo pristupiti izvođenju penala. U zadnjoj seriji Raša nije iskoristila penal, te je Potpićan slavio sa 4:3.
Finale između labinskih škola bilo je neizvjesno samo u početku (1:1), a tada Dino Murtić postiže dva gola za Ribare do poluvremena, koji na kraju četvrtim golom samo potvrđuju zlato.

Mali nogomet, završnica
za 3. mjesto: OŠ Vladimira Nazora – OŠ Ivana Batelića 4 : 3 (1:1) - nakon penala
FINALE: OŠ Ivo Lola Ribar – OŠ Matije Vlačića 4 : 1

1. OŠ Ivo Lola Ribar – zlato
2. OŠ Matije Vlačića – srebro
3. OŠ Vladimira Nazora – bronca
_________________________________________________

„Ivo Lola Ribar“ po medaljama je najuspješnija je škola na 9. OOŠL. U pojedinačnim sportovima (stolnom tenisu i atletici) su već poslovično najbolji, a to su ove godine zasladili sa zlatima u rukometu i nogometu. Vlačići su drugi sa jednom medaljom više (27:26), ali puno manje zlata (8:12) od Ribara. Za utjehu im je da su za nijansu bolji u ekipnim sportovima. Imaju zlata u rukometu M i odbojci Ž, te srebra u nogometu, rukometu Ž i odbojci M.
Matija Vlačić drži zlato u muškom rukometu već nekoliko godina, a Ivo Lola Ribar u nogometu. U košarci su u zadnje vrijeme nekako najbolji Rašani i Potpićanci, dok u odbojci zadnjih godina Potpićan drži primat. Vesele ovogodišnja zlata Raše u košarci i trčanju, te Čepića u stolnom tenisu. Lijepo je primijetiti da je svaka škola ove godine uzela barem po jednu zlatnu medalju.

Pehar za Fair-play i sportski napredak dodijeljen je Osnovnoj školi „Vitomir Širola Pajo“ iz Nedešćine koja je sa jako malim brojem učenika uspjela nastupati u apsolutno svim sportovima.

Medalje po školama na 9. Olimpijadi:

RB Osnovna škola ZLATO SREBRO BRONCA UKUPNO
1 „IVO LOLA RIBAR“ Labin 14 4 8 26
2 „MATIJA VLAČIĆ“ Labin 8 12 7 27
3 „VLADIMIR NAZOR“ Potpićan 2 9 4 15
4 „IVAN BATELIĆ“ Raša 2 1 4 7
5 „VITOMIR ŠIROLA PAJO“ Nedešćina 1 1 5 7
6 „IVAN GORAN KOVAČIĆ“ Čepić 1 1 2

Ovogodišnja Olimpijada, kao i sve ranije, u potpunosti je ispunila očekivanja. Malo su se natjecanja rastegnula zbog zauzetosti škola raznim drugim aktivnostima, a manje probleme stvarali su i radovi na dvorani, zbog čega se nije održalo svečano otvaranje. S druge strane, ovo je prva Olimpijada na kojoj je atletika održana na novoizgrađenoj atletskoj stazi, a nadamo se da će slijedeće godine jubilarna 10. Olimpijada biti otvorena u novoobnovljenoj sportskoj dvorani.
Treba napomenuti da su pobjednici po sportovima automatski osigurali odlazak na županijska prvenstva.

Veliku zahvalu kao organizatori upućujemo svim donatorima i pokroviteljima, kao i svim volonterima, sucima i sportskim klubovima koji su pomogli u održavanju ove vrijedne manifestacije. Čestitke naravno idu i svim učenicima na postignutim sportskim rezultatima i samom učestvovanju na Olimpijadi, te naravno vrijednim profesorima tjelesnog odgoja koji ih pripremaju za natjecanja.

Vidimo se dogodine na jubilarnoj 10. Olimpijadi OŠ Labinštine!