Eko igre i prezentacija projekta za EU

Autor: Administrator , 9. 5. 2014.

Himnom Europske unije u izvedbi našeg školskog zbora otvorili smo današnju svečanost - Dan Europske unije. Prekrasno vrijeme namamilo nas je u školsko dvorište te smo odlučili odškrinuti  našu škrinjicu blaga i pokazati djelić svega što smo učinili tijekom ove školske godine vezano za eko projekt Misli eko, djeluj eko. Prisutnošću su nas počastili  načelnica Glorija Paliska Bolterstein, novoimenovani pročelnik Općine Igor Radić, gospođa Sandra Višković Marković iz Komunalnog poduzeća 1. Maj te nekolicina roditelja naših učenika. Svi učitelji i učenici prezentirali su svoje uratke na originalan način vidno uzbuđeni jer nije lako stajati pred tolikim auditorijem. No, prezentacije su bile maštovite pa je sve teklo glatko. Nakon programa, zakoračili smo dublje u školsko dvorište te odigrali eko igre nazvane Misli eko, djeluj eko...Nastavak u opširnije.

Foto galarija: Eko igre za EU

Učenici su kroz nekoliko  ekoloških igara izmjerili svoja znanja, spretnost i vještine. Podijeljeni u 4 ekipe po 4 učenika iz svih viših razreda odjenuli su majice u bojama i zasukali rukave. Pod budnim okom Komisije formirane od 2 učenika, 2 učitelja, 2 roditelja te po jednog predstavnika iz Općine i Komunalnog poduzeća, 4 ekipe učenika (Zeleni, Bijeli, Crni i Plavi)  gađali su plastične boce u Eko kuglaoni - igraoni, razvrstavali otpad u igri Veseli otpad, sadili cvijeće u Na mladima svijet ostaje te slagali otpad prema godinama razgradnje u igri  Eko znanje, ludo radovanje. Za svaki točan čin ili odgovor dobili bi po jedan bod. Zbog istog broja bodova ekipa petaša i osmaša okušali su se u potezanju konopa. U igru su se uključili i učitelji. Pohvalnice za osvojeno 1. mjesto uručene su osmašima, a Zahvalnice su dobili svi učenici za uspješno sudjelovanje. Na kraju smo svi degustirali sokove, kolače i namaze od samoniklog bilja koje smo naučili pripremati od naših zanimljivih gostiju u projektu. U školskom hodniku postavili smo i malu izložbu na eko temu od izložaka iz otpadnog materijala. Neizmjeran trud i zalaganje svih učitelja, djelatnika i učenika škole došao je tako do izražaja u još jednom prekrasno provedenom danu.