Integrirani dan uz Emira Komića

Autor: Administrator , 2. 5. 2014.

Mjesec svibanj započeli smo veoma aktivno. Izrađivali smo okvire, osmislili igru, bavili se ekologijom i EU, slušali o jestivom samoniklom bilju, bavili se sakupljanjem, izrađivali herbarij i kuhali, a sve to  u drugom integriranom danu Misli EKO, djeluj EKO. Dugo smo se bavili organizacijom i pripremama, no, vrijedilo je jer nasmijan i uzbuđen učenički pogled ne može ništa nadoknaditi. U goste smo pozvali gospodina Emira Komića, poznavatelja samoniklog bilja s dugogodišnjim iskustvom u izradi pripravaka od bilja i pobornika zdrave prehrane. Na svoj osebujan način govorio je učenicima 5. i 6. razreda o najčešćim jestivim i ljekovitim biljkama u našem kraju...

FOTO GALERIJA: Integrirani dan

Iako je kiša htjela pomrsiti naše račune i ne dozvoliti nam odlazak u prirodu, iskoristili smo trenutak sunčevog sjaja i prošetali dvorištem kako bismo ubrali sviježeg bilja. U šumskom Masterchefu slijedila je priprema namaza od sira i ljekovitog bilja i jabuka te  sirupa i balzama. Dok su odvažni dečki kuhali, ostali učenici bili su podijeljeni u 4 grupe u kojima su se sa svojim učiteljima bavili ekološkim temama. Sa učiteljicom Vedranom izradili su vesele eko okvire za fotografije, sa učiteljicom Svetlanom upoznali su se s Europom i ekologijom u brojkama, sa učiteljicom Hasnijom osmislili šumski igrokaz, a s knjižničarkom su se upustili u izradu maštovite eko igre. U radu je vrijeme preletilo te smo za kraj svi prezentirali svoje originalne uratke. Oduševljeni prezentacijama, ali već pomalo gladni degustirali smo pripravke sa užitkom.

I to nije sve, sedmaši i osmaši sa učiteljicama Sonjom i Luanom oslikavali su staklene boce u kojima će stajati sirup od bazge kad bude pripremljen. A kako su nam šapnuli, bit će to uskoro. Psssst, nemojte nikome reći!

Evo što su izjavili neki učenici:

Luka: Bilo mi je zanimljivo. Bio sam u grupi Ekologija i EU sa učiteljicom Svetlanom Milojicom gdje smo razgovarali o Europskoj uniji i podacima u ekologiji. Izrađivao sam plakat o EU. Bilo mi je super.

Damir: Zanimalo me je sve.  Bilo mi je veoma lijepo. I ja sam bio u grupi s Lukom i pripremali smo plakat o EU.

Neven: Bilo mi je zabavno. U grupi sam bio s učiteljicom Vedranom Hrelja Zupan. Od otpadnog materijala radili smo eko okvire koje smo poslije prezentirali drugima. Moj okvir je ispao dobro.

Edina: Bila sam u grupi sa učiteljicom Rominom Miletić. Nas 4 smo od otpadnog materijala izradili društvenu igru. Bilo nam je zabavno. Poslije smo je igrali.

(Izjave pripremila Edina Halilović, 6. r.)

U priloženom dokumentu O BILJKAMA, saznajte više o njihovom djelovanju.

O_BILJKAMA.doc (5.13 MB)