Integrirani dani Misli Eko, djeluj EKO

Autor: Administrator , 30. 4. 2014.

Integriranim danom za učenike 4. razreda, 29. travnja 2014. godine, u OŠ Ivana Batelića počele su zajedničke aktivnosti cjelogodišnjeg školskog projekta Misli EKO, djeluj EKO s ciljem upoznavanja biološke raznolikosti raške doline i povratku prirodnim vrijednostima življenja, osposobljavanju učenika za samostalno i uspješno prepoznavanje raznolikoga bilja i načina primjene te uređenja školskog vrta .

Radionicu   pokaznog branja samoniklog bilja i izradu herbarija te kuhanje maneštre sa samoniklim biljkama održao im je poznati travar Franko Zgrablić na poziv ravnateljice škole Greis Franković...

Foto album: Integrirani dani

Učenici 7. i 8. razreda uz njega su učili o ljekovitim prirodnim pripravcima u radionici  Kućna biljna ljakarna. Učenici su tako dobili priliku upoznati se iz prve ruke sa najčešćim  samoniklim biljkama od  oko 600-tinjak vrsta koliko ih raste u našoj prelijepoj Istri.

Kroz zanimljiva predavanja i radionice vodit će ih narednih dana uz učitelje škole i brojni gosti. Već u petak (2. svibnja)  Emir Komić iz Udruge Zelena Istra će se uz učitelje okušati u kulinarskim pripravcima uz samoniklo bilje s učenicima viših razreda, a izradit će i herbarij uz integrirane satove hrvatskog jezika, povijesti, prirode, matematike, njemačkog jezika, likovne kulture i knjižnice. Istoga dana s učenicima nižih razreda u pripremi jela od maslinovog ulja i samoniklog bilja upustit će se učenici produženog boravka uz sigurne ruke  gošće Olgice Škopac i učiteljice Denis.

Samo neke od mnogobrojnih aktivnosti koje su marljivi učenici i učitelji škole učinili tijekom školske godine prezentirat će se uz organizirane Eko igre 9. svibnja 2014. godine povodom Dana Europe s posebnim gostima iz gradskih djelatnosti u komisiji. U igrama će učenici pokazati svoju ekološku osviještenost, a u školskom hodniku izložit će dio likovnih i literarnih radova nastalih u projektu. U integriranom okružju obilježit će se još i Dan biološke raznolikosti (22. svibnja) uz lokalnog uzgajatelja magaraca Ivana Perka, a učenici nižih razreda svoje će učenje nastaviti u Školi u prirodi u Gorskom Kotaru.

Kompletna prezentacija najavljena je za Dan škole krajem svibnja.