Povodom Međunarodnog dana starijih osoba

Autor: Administrator , 15. 10. 2013.

„ Vaše  iskustvo i zrelost najdragocjeniji su dar, nama- djeci.

Mi ćemo to čuvati poput zlata i uvijek učiti od vas.“ (Edina, 6.r.)

Jedna je od poruka u mnoštvu prekrasnih koje su naši učenici pripremili uz svoje razrednike i volonterku Crvenog križa te ih s daškom vedrine i ljubavi odnijeli štićenicima obližnjeg Doma za starije i nemoćne osobe Raša. Povod je bio Međunarodni dan starijih osoba koji se obilježavao u utorak 1. listopada 2013. godine. Kratkim druženjem, malim slatkim točkama i tradicionalnim blencima i hroštulama učenici su željeli  pokazati štićenicima koliko cijene njihovu mudrost i životno iskustvo...

Uz naše učenike tom su prilikom voditeljica Gradskog društva Crvenog križa Nadija Mauro Škopac, načelnica Općine Raša Gloria Paliska Bolterstein te ravnateljica škole Greis Franković  svim osobama starije životne dobi čestitale njihov dan. Veselim zvukovima harmonike učenika OGŠ Matka Brajše Rašana  druženje je brzo proteklo te su svi puni dojmova zaželjeli još mnogo takvih susreta.

Evo i ostalih poruka naših učenika:

Iako više niste mladi, bogatiji ste od svih nas, bogatiji sjećanjima i lijepim uspomenama. One su vremenoplov vašeg života.

AIDA, 5.raz

Kao što se bajke pričaju djeci, bajke s lijepim završetkom, tako je i vaš život priča puna radosti i sunca.

MONIKA, 5.raz

Želim da danas na trenutak zaboravite sve što vas čini tužnima, da vam dani budu ispunjeni pjesmom i toplim razgovorima.

LEONA. 5 raz.

Želim da vam svi dani budu ispunjeni zdravljem, lijepim jutrima, toplim popodnevima i osmijesima vaše djece i unuka.

MOIRA, 5 raz.

Još uvijek ste nam potrebni s vašim savjetima i mudrošću kojom zračite. Uvijek ćemo mi od vas učiti.

HARIS, 6.raz.

Danas je poseban dan, zato se prisjetite samo čarobnih trenutaka koje ste proživjeli sa svojim najmilijima.

MELISA, 6. raz.

Vi ste pazili na nas, sad mi želimo vratiti vama te trenutke pažnje i čuvati ono što ste mukotrpno gradili i stvarali. Hvala vam.

NIKOLINA, 5 raz.

Kada vas zaokupe tužne misli, prisjetite se lijepih dana. Otvorite svoje bogate škrinje prošlosti, uspomena i osmijeha.

AIDA, 5. raz.

Kad sjećanja poput valova ispune vaša srca, tada znate da je život poput mora i da ste vi plovili tim morem hrabro i uspješno.

CHIARA, 5.raz

Svakim danom otvarajte svoja sjećanja na  radosne trenutke. A oko vas su uvijek oni koji vas vole i brinu o vama.

DAMIR, 6.raz

Pripremila: Aida Suljić, 5.r.