OBAVIJEST - Počinje Ljeto u knjižnici - sudjeluj u natjecanju Ljetni najčitatelj i u likovno-kreativnim radionicama!

Autor: Administrator , 23. 6. 2023.

Gradska knjižnica Labin i ovoga ljeta organizira niz animacijskih aktivnosti s ciljem zadovoljavanja informacijskih i kulturnih potreba svojih korisnika, kao i njihove potrebe za zabavom i razonodom.

U sklopu programa „Ljeto u knjižnici“ održat će se treće po redu natjecanje „Ljetni najčitatelj Gradske knjižnice Labin“ za sve dobne skupine građana, a za školarce uskoro kreću već tradicionalne likovno-kreativne radionice.

Natjecanje „Ljetni najčitatelj“ trajat će od 21. lipnja do 31. kolovoza 2023. i provodit će se u pet kategorija: predškolci, učenici od 1. do 4. razreda, učenici od 5. do 8. razreda, mladi od 15 do 29 godina i odrasli.

Za sudjelovanje je potrebno ispuniti prijavnicu u Knjižnici te pročitane knjige upisivati u posebnu tablicu koju su knjižničarke pripremile za sve sudionike.

Cilj natjecanja je pročitati što više knjiga po vlastitom odabiru iz fonda Knjižnice u gore navedenom periodu. Pobjednik je onaj natjecatelj koji je pročitao najviše knjiga u svojoj kategoriji. Proglašenje će se održati početkom mjeseca rujna, a Najčitatelje po kategorijama očekuje i vrijedna nagrada.

Ako vam je čitanje omiljena aktivnost ili ste tek počeli otkrivati čaroban svijet knjiga, prihvatite ovaj ljetni izazov i uključite se u Natjecanje!

Pozivaju se osnovnoškolci i da se uključe u besplatne likovno-kreativne radionice koje će se pod stručnim vodstvom akademske umjetnice Katje Ćus održavati od 4. do 27. srpnja, utorkom i srijedom od 10 do 11.30.

Prva radionica počinje 4. srpnja u 10 sati u Dvorani Knjižnice, a sudjelovanje djeteta potrebno je prijaviti na broj telefona 852-257 ili osobno u Knjižnici.

Program „Ljeto u knjižnici“ sufinanciran je sredstvima Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske.

Informacije o programu potražite na službenim stranicama Gradske knjižnice Labin