IV. Olimpijada osnovnih škola Labinštine

Autor: Mirijana Jelčić, 16. 5. 2012.

U razdoblju od 25. travnja do 11. svibnja 2012.god. održana je IV. Olimpijada osnovnih škola Labinšine, u kojoj je sudjelovalo više od 400 učenika iz 6 škola. Dojmove sa Olmpijade kao i rezultate natjecanja pročitajte u članku koji slijedi...

IV.  OLIMPIJADA OSNOVNIH ŠKOLA LABINŠTINE

U razdoblju od 25.travnja do 11.svibnja 2012.god. održala se IV. Olimpijada osnovnih škola Labinštine. U Olimpijadi je sudjelovalo ukupno više od 400 učenika iz 6 škola: OŠ „Matija Vlačić" - Labin, OŠ „Ivo Lola Ribar“- Labin, OŠ „Vladimir Nazor"- Potpićan, OŠ „Ivan Batelić"- Raša, OŠ „Vitomir Širola Pajo" - Nedešćina i OŠ „Ivan Goran Kovačić"- Čepić.

Učenici su se natjecali u sveukupno 11 sportskih disciplina: mali nogomet – dječaci, rukomet – dječaci, rukomet – djevojčice, košarka – dječaci, odbojka – djevojčice, odbojka – dječaci, stolni tenis – dječaci, stolni tenis – djevojčice, atletika – dječaci i atletika – djevojčice (od 5. do 8. razreda), te atletika za mlađe razrede (od 1. do 4. razreda). Natjecanje je trajalo više dana, odigravanjem jednog sporta po danu, a završilo natjecanjem u atletici za više razrede osnovnih škola.

U svakoj disciplini najboljima su osigurane medalje, kao i na pravoj olimpijadi (zlato, srebro, bronza), a dodijeljen je i pehar za poštenu igru (fair play).

Olimpijada se odvijala pod pokroviteljstvom Grada Labina i Općina: Raša, Sveta Nedjelja, Kršan i Pićan, te Saveza sportova Istarske županije koji su svim natjecateljima omogućili majicu u boji sa nazivom svoje škole u kojoj su učenici nastupali, prijevoz autobusom, marendu i vodu tijekom utakmica.

Cjelokupno sportsko natjecanje bilo je praćeno sunčanim i toplim vremenom, koje je uz pravi sportski duh natjecatelja i glasno, prijateljsko navijanje učenika sa tribina učinilo ovu manifestaciju zabavnim i poučnim događajem. Uz takmičenje i dobru zabavu ostvareni su i glavni ciljevi same Olimpijade a to su pobuđivanje što većeg interesa za sport kod djece kao i njihovo uključivanje u sportske aktivnosti i druženje, razvijanje natjecateljskog duha i uočavanje važnosti poštene igre.

Kao škola s manjim brojem učenika s ponosom možemo istaknuti medalje koje su naši učenici osvojili ove godine:

- Odbojka – djevojke – 3.mjesto (bronca)

- Trčanje na 50m za dječake - Belmin Maslić – 3.mjesto (bronca)

- Trčanje na 50m za djevojčice – Stela Šimić – 3.mjesto (bronca)

Skok u dalje za dječake – Belmin Maslić – 2.mjesto (srebro)

-Trčanje na 60m za djevojčice – Antonia Smajić – 2.mjesto (srebro)

Na opće iznenađenje i veliko veselje sviju, našoj je školi dodijeljen i pehar za poštenu igru kojeg su učenici s ponosom postavili na počasno mjesto u školi.

Rezultate svih ostalih disciplina možete pogledati na stranici:

http://www.labinsport.com/web/vijest.asp?id=2305 , a brojne slike sa natjecanja u mapi IV. Olimpijada osnovnih škola koja se nalazi unutar Foto-galerije.

Ovim putem uvelike se zahvaljujem profesorici tjelesne i zdravstvene kulture Ani Blečić, profesoru Vadimiru Miloševiću, učiteljicama razredne nastave – Slavici Aličajić, Mirjani Kožljan, Denis Bizilj i Mladenki Lovrečić što su marljivo pripremale natjecatelje; hvala ravnatelju škole i svim ostalim učiteljima koji su omogućili sudjelovanje učenika na Olimpijadi i veliko Hvala svim učenicima koji su sa tribina dali snažnu podršku svojim prijateljima i ostalim sudionicima natjecanja i time učinili ovaj susret prekrasnim događajem za pamćenje.