„Tigrovi“ najuspješniji na natjecanju mladeži Hrvatskog Crvenog križa

Autor: Mirijana Jelčić, 14. 3. 2011.

Ekipa „Tigrovi“ Osnovne škole Matije Vlačića iz Labina pobjednica je gradskog/općinskog natjecanja mladeži Hrvatskog Crvenog križa što se u subotu 12. ožujka održalo u prostorijama raške Osnovne škole Ivana Batelića. Drugo mjesto zauzeli su „Potpićanci“ OŠ Vladimira Nazora, treće mjesto pripalo je „Mozgalicama“, ekipi škole domaćina, četvrto mjesto zauzela je ekipa „Ćuperak“, OŠ Vitomira Širole Paje, područne škole iz Svetog Martina, dok je najmanje bodova usvojila ekipa „Supra“ labinske OŠ Ive Lole Ribara.

Ekipe koje su se sastojale od pet osnovnih, plus jednog rezervnog člana natjecale su se u provjeri znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te u provjeravanju znanja i vještina iz pružanja prve pomoći. Vrijeme rješavanja zadataka na sveukupno pet radnih pozicija bilo je deset minuta, a svaka je ekipa prošla pojedino radilište.

Sudionici natjecanja najuspješniji su polaznici predavanja što ga je Gradsko društvo Crvenog križa Labin proteklih mjeseci organiziralo po školama Labinštine.

Minuli događaj protekao je u pravom natjecateljskom duhu, ali bila je to i prilika za stjecanje novih poznanstva i dječjih prijateljstva. Prava radna atmosfera osjećala se i između članova Društva koji su savjesno i profesionalno obavili svoj posao te su bili uzoran primjer podmlatku.

Povjerenstvo natjecanja činile su ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Labin Nadia Mauro Škopac, dopredsjednica Đurđica Martinčić te Nadija Alavanja, predsjednica Općinske organizacije Crvenog križa Raša.

Već spomenuti „Tigrovi“ sudjelovat će na ,međužupanijskom natjecanju što će se 16. travnja održati u Labinu u OŠ Matije Vlačića.