U Mjesecu hrvatske knjige

Autor: Administrator , 15. 11. 2019.

Naši učenici priključili su se obilježavanju Mjeseca hrvatske knjige,  manifestaciji  kojom se tijekom mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenoga, nastoji na državnoj, ali i na lokalnim razinama govoriti o knjizi, promicati čitanje te na različitim programima okupljati sve one koje knjiga istinski zanima. Ovogodišnja je manifestacija bila posvećena glazbi pod  motom  U ritmu čitanja! I mi smo u organizaciji školske knjižničarke Romine Miletić čitali u ritmu. Prvaši i drugaši su slušali  audio priče Crvenkapica i Tratinčica i uspoređivali ih s cjelovitim književnim tekstom te rješavali listiće i bojali dok su četvrtaši uživali u kratkom animiranom filmu Fantastične leteće knjige gospodina Morrisa Lessmorea po kojem je nastala i knjiga za razliku od uobičajenih ekranizacija koju su zatim i čitali.

Viši razredi također su čitali u ritmu, no petaši su proučavali narodnu književnost te izvodili brojalice na svoj način, šestaši su samostalno  istraživali u glazbenim enciklopedijama, sedmaši tražili mudre izreke na temu glazbe i instrumenata, a osmaši su se bavili  ritmom u hrvatskim pjesmama.

Planira se i odlazak u Gradsku knjižnicu Labin u program I ja sam član GK gdje prvašići dobivaju besplatno učlanjenje kao poticaj čitanju. Ove godine  priključili smo se izradom prigodnih straničnika u međunarodnom projektu Bookmark exchange project 2019, a partner nam se javio osnovna škola iz Poljske. Jedva čekamo straničnike iz Poljske!