Združena atletika

Autor: Nensi Fonović Rade, 4. 4. 2019.

Učenici naše škole, Sara Britvarević iz 3. razreda i Marino Lalović iz 6. razreda, sudjelovali su u sportskoj manifestaciji „ZDRUŽENA ATLETIKA 2019.“ koja se 3. travnja održala u Puli u sportskoj dvorani Mate Parlov. Organizatori manifestacije su Istarska županija, Grad Pula i Grad Pazin. Sudjelovali su učenici iz 21 osnovne škole Istarske županije koji su se zajedno s prijateljima iz razreda te pomoćnicima u nastavi natjecali u disciplini trčanja na 100 metara.

Naši mladi atletičari osvojili su vrijedne medalje, Sara je osvojila 3. mjesto, a Marino 1. mjesto. Naše atlete pratili su i vrijedno za njih navijali prijatelji iz 3. i 6. razreda koji su se sa svojim razrednicama Mladenkom Lovrečić i Vedranom Hrelja Zupan pripremali te izradili zanimljive navijačke plakate. Tijekom natjecanja bodrili su sve sudionike natjecanja, a našim prijateljima posvetili su nekoliko navijačkih stihova koje su u svom stilu otpjevali prilikom navijanja. U osvajanju medalja Sari i Marinu pomogli su njihove prijateljice iz razreda Ivana Tomanjik i Fata Bećirović te pomoćnici Nastasja Džekić i Denis Alićajić.

Cilj Združene atletike koju podržavaju Grad Pula, Grad Pazin i Istarska županija zajedno sa Školom za odgoj i obrazovanje Pula je uvažavanje sporta kao načina zbližavanja te poticanje inkluzije djece s teškoćama u razvoju u svakidašnjem životu.

Pogledajte kako smo se zabavili u fotogaleriji!

Vedrana Hrelja Zupan