LIKOVNI NATJEČAJ SFeraKon

Autor: Administrator , 4. 4. 2019.

SFeraKon (www.sferakon.org) je najstarija i najuglednija konvencija fantastike i znanstvene fantastike u ovom dijelu Europe, a ove će se godine održati 40. put za redom.  Društvo SFera (www.sfera.hr) je zagrebačko društvo za znanstvenu fantastiku. Djeluje kao udruga koja promiče fantastiku i znanstvenu fantastiku u Hrvatskoj, te potiče domaće SF stvaralaštvo kroz kulturne programe. I mi smo sudjelovali likovnim radovima.

Na likovni natječaj SFERAKON poslani su radovi sljedećih učenica i učenika naše škole: U KATEGORIJI NIŽIH RAZREDA: NOLA MILETIĆ 3.r., VITA MILETIĆ 3.r., IVANA TOMANJIK 3.r., DENIS MUJKIĆ 2.r., ARIAN DŽINIĆ 4.r. U KATEGORIJI VIŠIH RAZREDA: DIEGO MERLIN 5.r., HAMMED ŠABIĆ 5.r., AJDIN MRKALJEVIĆ 5.r., SABINA BULJUBAŠIĆ 6.r., FATA BEĆIROVIĆ 6.r., NIKA HADŽALIĆ 6.r., MELISA SEJDIĆ 6.r., LUCA GALEŠIĆ 6.r., ADNAN ŠILJIĆ 6.r., NAZA BEGOVIĆ 8.r.

Sve pristigle radove pažljivo će razmotriti i vrednovati SFerin žiri za dječje nagrade, a najbolje autore i autorice će nagraditi na svečanoj Skupštini SFere, središnjem događaju najveće godišnje konvencije u Hrvatskoj, SFeraKona 2019., u Zagrebu. Vidi u VIŠE.

Na istoj manifestaciji bit će postavljena izložba nagrađenih likovnih radova. Osnovni cilj Društva je združiti ljude, prvenstveno djecu i mladež, koje interesiraju znanstvena fantastika i srodni žanrovi te znanost općenito. Sfera također dodjeljuje najstariju nacionalnu nagradu za domaća znanstvenofantastična djela nagradu SFERA. SFERICAMA se od milja nazivaju nagrade pobjednicima SFerinog literarnog i likovnog natječaja za djecu i mlade koje se na SFeraKonu djeci i mladima tradicionalno uručuju ravnopravno i istovremeno kad i odraslima nagrada SFERA.

Rezultati natječaja bit će objavljeni na web stranicama SFere i SFeraKona krajem travnja, kad će nagrađenim učenicima na adresu škole biti poslana obavijest o nagradama te točnoj lokaciji i vremenu održavanja Skupštine. Oni koji ne budu u mogućnosti doći na dodjelu, svoje će nagrade dobiti poštom na adresu škole.

Sonja Škalamera Novak, prof.likovne kulture