Evo, kako nam je u srednjoj školi u novim prostorijama

Autor: Administrator , 22. 11. 2018.

Preselili smo se u Srednju školu Mate Blažina zbog renoviranja naše škole  u Raši.  Kao i na svakom početku nailazili smo na  poteškoće, no srećom, brzo smo se snašli. U nekoliko dana  smjestili smo se, naši satovi su skraćeni pet minuta, ali to nas do sada nije  sprječavalo u radu. Mi, učenici Novinarske grupe istražili smo što učenici naše škole misle o preseljenju i saznali kako se osjećaju.

Posjetili smo i našu učiteljicu Draganu Macura u 2. razredu koja je sa svojim učenicima razgovarala na tu temu. Drugašići su se izrazili na svoj način, nacrtali su  i ispričali kako im je.  Svi su imali različita mišljena, a radovi su bili maštoviti, šareni, zabavni… donosimo vam ih! Izjave ćemo podijeliti u VIŠE, ispod teksta.

Novinarska grupa

Učiteljica Dragana nam je prenijela mišljenja i dojmove svojih drugašića:

Ammar: U školi u Labinu mi je jako lijepo.
Amay: U školi  u Labinu mi je jako lijepo... Sviđa  mi se razred i ova nova škola. Baš sve  mi se sviđa! Zanimljivo je.
Sandi: Lijepa mi je učionica  i  dvorana!
Lana: U Labinu u školi  se osjećam  odlično, sretno, veselo i  radosno.Sviđa mi se nova škola  i naša učionica.
Denis: Čudna  mi je škola  jer je velika.
David: Ja se u novoj školi osjećam lijepo i  odlično.
Noemi: Sviđa mi se u novoj školi, razred  i  velika  dvorana. Osjećam se  odlično i sretno.
Ema : U Labinu u školi  osjećam se uzbuđeno i radosno.
Sviđa mi se razred.
Leyna: Osjećam  se  sretno. Sviđa  mi se sve.
Damjan: U Labinu u školi  osjećam se sretno, nasmijano  od  uha do uha. Sviđa mi se velika dvorana  i  mini  razred.

Mali novinari Nika i i Luka razgovarali su:

Naza (7.r.): U novoj školi mi je lijepo. U početku sam se ponekad izgubila kad sam bila sama, ali sada sam već upoznala školu. Malo mi se promijenila rutina, ali nije mi teško popodne u školi jer se stignem naspavati i naučiti sve što treba.  Najviše mi se sviđa učionica iz njemačkog.

Ema (7.r.): Nije mi teško dolaziti u školu u Labin. Stignem sve ujutro naučiti. Sviđa mi se učionica iz geografije. Već znam gdje se što nalazi pa mi nije teško.

Allen (8.r.): Upoznao sam cijelu školu i sve znam gdje se što nalazi. Nije mi teško popodne u školi. Iste su mi sve učionice, nemam najdražu.

Adin (7.r.): U školi popodne mi je ok. Rutina mi se nije promijenila. Nije mi teško dolaziti u Labin.

Enver (7.r.):  Teško mi je popodne jer mi se promijenila rutina zbog treninga. Drugo je sve ok.

Amar (7.r.): Lijepo mi je u školi, ništa ne bih mijenjao. Sviđa mi se blagavaona, učionica hrvatskog, prirode, iz geografije. Sviđa mi se i u knjižnici i u dvorani jer su veće. Omiljeni predmet mi je priroda.

Matija (5.r.): Ne volim ići u školu popodne jer ne mogu ići na treninge i ne stignem vidjeti obitelj. Sviđa mi se što duže spavam. Ujutro kad ustanem, moram pisati zadaću i učiti. Ne stignem vani. Najviše mi se sviđa dvorana.