Na natječaju HZJZ "Koronavirus - Zaštiti sebe i druge"

Autor: Administrator , 1. 12. 2020.

Učenice 8. razreda Sabina Buljubašić, Nika Hadžalić, Emily Brajković i Fata Bećirović s mentoricom Rosanom Percan,  učiteljicom fizike i tehničke kulture  sudjelovale su u nagradnom natječaju na temu „Koronavirus – Zaštiti sebe i druge“ kojeg provodi  Hrvatski zavod za javno zdravstvo. Natječaj je namijenjen  izboru najboljih infografika učenika osnovnih i srednjih škola u suradnji s Ministarstvom zdravstva, Ministarstvom znanosti i obrazovanja, Hrvatskim zavodom za zdravstveno osiguranje, Agencijom za odgoj i obrazovanje i Uredom pravobraniteljice za djecu.

Naše su se učenice prijavile s dva timska rada pod temom „Razmak zdravlje čuva“,  a ujedno ovo je bila prilika da izraze svoju kreativnost kao i znanje i stavove na temu te da upute poruke svojim vršnjacima, ali i odraslima. Na natječaj je pristiglo ukupno 347 infografika iz više od 100 škola iz cijele Hrvatske, a ovih je dana objavljen i uži izbor radova predloženih za nagradu. Nažalost, naše učenice nisu na popisu, no čestitamo im na sudjelovanju i marljivosti, a svima izabranima čestitke.

S  obzirom na aktualnu pandemiju bolesti COVID-19, objava pobjednika će biti upriličena tijekom svečane online – dodjele nagrada i priznanja koja će se održati tijekom prosinca.

Radove pogledajte u VIŠE.

Rad Sabine Buljubašić, Nike Hadžalić i Fate Bećirović

Rad Fate Bećirović, Nike Hadžalić i Sabine Buljubašić