U ponedjeljak, 1.9.2025. u OŠ Ivana Batelića u Raši održano je Županijsko stručno vijeće za učitelje razredne nastave, učitelje hrvatskog jezika u osnovnim školama i za nastavnike hrvatskog jezika u srednjim školama. Skupu je prisustvovalo pedesetak učitelja s područja Labinštine. Skup se odvijao u dva dijela, prvi dio sastojao se od predavanja kojima je bilo obuhvaćeno šest tema, u drugom dijelu bile su radionice.
Skup je bio desiminacija/izvješće Prvog simpozija hrvatskoga kao materinskoga jezika koji je održan od 25. do 28. veljače 2025. godine u Zadru. Na predavačkom dijelu skupa predstavljene su teme: Nacionalno i međunarodno vrednovanje hrvatskog jezika u obrazovnom sustavu Republike Hrvatske, Koliko dobro hrvatski učenici rješavaju zadatke iz čitalačke pismenosti u PISA istraživanju, Jezične sposobnosti kao preduvjeti čitanja, Kako čitati u digitalnom svijetu i uživati u pročitanom, Mitovi o mozgu u procesima učenja i poučavanja, Jezične djelatnosti u sustavu odgoja i obrazovanja.
U radioničkom dijelu stručnog skupa naziva Jezične djelatnosti učenika (poteškoće, uzroci, prijedlozi za poboljšanje), učesnici su podijeljeni u heterogene skupine u kojima su nakon razmjene iskustava i rasprave, istaknuli tri ključne poteškoće glede jezičnih djelatnosti s kojima se susreću u radu s učenicima, koji su uzroci koji su doveli do navedenih poteškoća i prijedloge za poboljšanje istih. Stručni skup su pripremile i realizirale voditeljice županijskih stručnih vijeća za razrednu nastavu, hrvatski jezik u osnovnim školama i hrvatski jezik u srednjim školama: Mirjana Blažević, Jasmina Dželadinov Milošević, Sandra Stanković, Anica Valenta, Evelina Majcan Lenić i Nataša Tončić.