Školski projekti

Prezentacija projekta Otpad - bogatstvo o kojem brinemo

Autor: Administrator , 2. 5. 2016.

„Reciklirajte, odvajajte otpad, čuvajte prirodu, ne bacajte smeće, čuvajte Zemlju i budite pravi ekolozi i planetovci.“, poručili su učenici  OŠ Ivana Batelića iz Raše,   povodom Dana planeta Zemlje, u petak, 22. travnja 2016. godine, prisutnim  gostima gospodinu  Igoru Radiću, pročelniku Jedinstvenog upravnog odjela  Općine Raša i  gospođi Sandri Višković Marković iz Komunalnog poduzeća 1. MAJ te svim prisutnim učiteljima i učenicima škole. Naime, u školskoj knjižnici, pod mentorstvom knjižničarke Romine Miletić, prezentirali su ekološki školski projekt „Otpad – bogatstvo o kojem brinemo“. Voditeljice projekta – Sonja Škalamera Novak, učiteljica likovne kulture i  Jelena Bugarski, učiteljica prirode ponosno su   predstavile razne aktivnosti  realizirane tijekom školske godine 2015./16. s ciljem buđenja ekološke svijesti i ukazivanja važnosti izbjegavanja stvaranja otpada, vrednovanja i recikliranja. Nastavak u VIŠE.

Foto - galerija: Prezentacija projekta Otpad - bogatstvo o kojem brinemo

Projekt je nastao u suradnji  s Udrugom Put iz Labina, komunalnim poduzećem 1. MAJ d.o.o. Labin, a nositelj projekta je Općina Raša. U aktivnosti izrade i kićenja bora povodom Božića uključili su se i mališani i tete iz Dječjeg vrtića Pjerina Verbanac, Područnog odjela Raša i volonteri i djelatnici Uruge Alfa Albona iz GDCK Labin.

Nakon kratkog pozdravnog govora ravnateljice Greis Frankoviću kojem se posebno zahvalila Općini Raša na pomoći, suradnji i podršci u realizaciji školskih projekata, uvodni program otvorili su učenici 3. razreda s učiteljicom Draganom i učenici 5. razreda s knjižničarkom, a učenica 7. razreda - Marija Lalović predstavila je Ppt „ Dan planeta Zemlje 2016“ s realiziranim aktivnostima namijenjenima očuvanju planeta Zemlje i održivom razvoju. Učenici su tijekom prvog polugodišta izradili prigodne letke, logo, crteže, slike i kalendar za 2016. godinu te dekorativne predmete  u sklopu izborne nastave likovne kulture i nastave  prirode. Za tu prigodu od novinskog papira nastao je i 3D model planeta Zemlje, a u završnoj fazi su i renoviranja starih školskih klupa i stolica tehnikom dekupaž.

Voditeljice programa: Stefani Ilić i Edina Halilović, učenice  8. razreda, pozvale su sve prisutne i ostale zainteresirane na malu izložbu svih eko radova u školskoj knjižnici i hodniku, posebno uređenu za tu prigodu. Za uspomenu su gosti dobili eko okvir s eko porukom, također  rad učenika škole.

R.M.

« Ožujak 2024 »