Uživali smo u kazališnoj predstavi "Božićna priča" u Teatru Naranča

Autor: Administrator , 13. 12. 2023. 09:22

Naši učenici razredne nastave, u pratnji svojih učiteljica su posjetili dječje kazalište Teatar Naranča, u Puli. U utorak, 4. prosinca, uživali su odličnoj kazališnoj predstavi Božićna priča, u adaptaciji i režiji Majkla Mikolića, jedan od najpoznatijih klasika engleske književnost, Charlesa Dickensa. Planetarno poznata priča o Ebenezeru Scroogeu, škrtom direktoru banke i tri božićna duha, prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, dirljiva je lekcija o istinskim ljudskim vrijednostima te im je ugrijala srca. Dodatno iznenađenje donio je našoj dječici dolazak Djeda Mraza s punom košarom slatkiša.

Tekst: R.M.       Foto: H.T.

Prvaši i drugaši u Gradskoj knjižnici Labin povodom Mjeseca hrvatske knjige 2023.

Autor: Administrator , 6. 11. 2023. 13:45

Povodom Mjeseca hrvatske knjige učenici 1. i 2. razreda  su sa svojim učiteljicama Almom Poljak i Mirjanom Blažević te školskom knjižničarkom Rominom Miletić, u četvrtak, 2. studenog, posjetili Gradsku knjižnicu Labin. Sudjelovanjem u programu poticanja čitanja pod nazivom „I ja sam član GK“, prvašići su dobili besplatno članstvo na godinu dana, a drugašići poziv da se učlane. Knjižničarka Slavica upoznala ih je s dječjim odjelom te razgovarala o ponašanju u knjižnici i ophođenju s knjigama. Imali su prilike razgledati prekrasne slikovnice, razne enciklopedije za djecu a i one velike „ozbiljne“ knjige. Svidjela im se slikovnica o uljuđenom vuku koju im je knjižničarka strpljivo pročitala, a za kraj su uživali u crtiću Riblja škola. Prepuni dojmova, obećali su pozvati roditelje idući put.

Tekst i foto: R.M.

Načelnica u posjetu našim prvašima

Autor: Administrator , 6. 10. 2023. 11:00

Povodom tradicionalne godišnje aktivnosti posvećenoj djeci u Dječjem tjednu,  načelnica Općine Raša, Glorija Paliska, danas je posjetila naše prvašiće. Učenici su sa svojom ravnateljicom Greis Franković i učiteljicom Almom Poljak dočekali načelnicu, poželjeli joj veselu dobrodošlicu te su se kroz razgovor i kratko druženje međusobno upoznali, a pripremili su joj dar – likovni rad naše likovne grupe čemu se načelnica posebno razveselila. Zahvalila im je toplim pozdravnim govorom i prigodnim poklonom za svakog učenika.

Tekst: R.M.         Foto: S.M.

Prvaši obilježili Međunarodni dan osviještenosti o otpadu od hrane

Autor: Administrator , 3. 10. 2023. 12:23

U 1. razredu je obilježen Međunarodni dan osviještenosti o otpadu od hrane, 29. rujna.  Iz slikovnice „Kako su Dora i Mario spasili hranu“, a  koju im je čitala učiteljica, učenici su saznali kako se odnositi prema hrani te na koji način svatko od nas može pridonijeti smanjenju te vrste otpada i tako pomoći cijelom planetu. Dobre se navike usvajaju od malih nogu, a da bi i s članovima svojih obitelji mogli porazgovarati kako se valja ponašati s hranom, svim učenicima su podijeljene slikovnice „Kako su Dora i Mario spasili hranu“, dar iz Ministarstva poljoprivrede.

Petero malih prvaša u novoj avanturi

Autor: Administrator , 4. 9. 2023. 11:45

Prvaši s učiteljicom Almom Poljak

Petero malih prvaša ušlo je jutros u novu avanturu, u našu školu.  Školsko doba uljepšali su im naši radosni trećaši uz učiteljicu Draganu Macura - u šarenoj priredbi dobrodošlice. Tisuću misli, leptiriće u trbuhu hrabro su savladali uz učiteljicu Almu Poljak i psihologinju Marinu Župan te se otisnuli u prve školske dane u kojima će zajedno učiti, stvarati i savladavati nova znanja. Prijem za roditelje s najvažnijim obavijestima pripremila je ravnateljica Greis Franković uz pedagoginju Svetlanu Milojicu. Za devedesetak učenika naše škole zvono je također označilo početak nove školske godine 2023./24. Prvi dan nastave prošao je uz puno smijeha, radosti i pjesme, a u zajedničkom uživanju kroz rad, igru i druženje želimo svima i ostatak školske godine! Sretno!

Trećaši u priredbi doborodošlice

Tekst i foto: R.M.