Uživali smo u kazališnoj predstavi "Božićna priča" u Teatru Naranča

Autor: Administrator , 13. 12. 2023. 09:22

Naši učenici razredne nastave, u pratnji svojih učiteljica su posjetili dječje kazalište Teatar Naranča, u Puli. U utorak, 4. prosinca, uživali su odličnoj kazališnoj predstavi Božićna priča, u adaptaciji i režiji Majkla Mikolića, jedan od najpoznatijih klasika engleske književnost, Charlesa Dickensa. Planetarno poznata priča o Ebenezeru Scroogeu, škrtom direktoru banke i tri božićna duha, prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, dirljiva je lekcija o istinskim ljudskim vrijednostima te im je ugrijala srca. Dodatno iznenađenje donio je našoj dječici dolazak Djeda Mraza s punom košarom slatkiša.

Tekst: R.M.       Foto: H.T.

Adventske kućice drugaša

Autor: Administrator , 12. 12. 2023. 13:02

Učenici drugog razreda su (uz pomoć roditelja) izradili papirnate kućice. Svakoj su kućici dodijelili kućni broj, od 1 do 24. Složili smo ih u ulice pa sada imaju malo adventsko selo. Ovo adventsko vrijeme obogatit će nam otvaranje kućica i provjeravanje ima li u njima slatkiša. Otvaranje kućica vršit će se po kućnim brojevima kućica i dnevnim datumima. Veselimo se tomu.

Tekst i foto: M.B.

Prvaši i drugaši u Gradskoj knjižnici Labin povodom Mjeseca hrvatske knjige 2023.

Autor: Administrator , 6. 11. 2023. 13:45

Povodom Mjeseca hrvatske knjige učenici 1. i 2. razreda  su sa svojim učiteljicama Almom Poljak i Mirjanom Blažević te školskom knjižničarkom Rominom Miletić, u četvrtak, 2. studenog, posjetili Gradsku knjižnicu Labin. Sudjelovanjem u programu poticanja čitanja pod nazivom „I ja sam član GK“, prvašići su dobili besplatno članstvo na godinu dana, a drugašići poziv da se učlane. Knjižničarka Slavica upoznala ih je s dječjim odjelom te razgovarala o ponašanju u knjižnici i ophođenju s knjigama. Imali su prilike razgledati prekrasne slikovnice, razne enciklopedije za djecu a i one velike „ozbiljne“ knjige. Svidjela im se slikovnica o uljuđenom vuku koju im je knjižničarka strpljivo pročitala, a za kraj su uživali u crtiću Riblja škola. Prepuni dojmova, obećali su pozvati roditelje idući put.

Tekst i foto: R.M.

Europski dan školskog sporta obilježili su učenici 2. i 4. razreda

Autor: Administrator , 29. 9. 2023. 12:53

Europski dan školskog sporta obilježili su danas učenici 2. i 4. razreda s  učiteljicama Mirjanom Blažević i Hany Tutan odlaskom na obližnje igralište. Učenici su igrali igre s loptom i  štafetne igre s pomagalima. Ovaj važan dan obilježen je  s ciljem da se učenicima ukaže na važnost i potrebu tjelesnog vježbanja i bavljenja sportom, aktivnu participaciju u sportskim aktivnostima škole i lokalne zajednice te da se usmjeri pozornost lokalne zajednice i šire javnosti prema navedenim potrebama djece u sportu.

Tekst: R.M.   Foto: M.B.

« Studeni 2020 »