Upoznali smo se s poviješću glavnog grada RH uz Zagreb Time Travel

Autor: Administrator , 26. 3. 2024. 13:12

Dana 13. ožujka 2024. godine učenici 4., 5. i 7. razreda u ranim jutarnjim satima uputili su se u Zagreb u pratnji učiteljica Hany Tutan, Ivane Višković i Vedrane Hrelja Zupan. Dolaskom u Zagreb uputili smo se na točku dogovora s vodičkinjom iz Zagreb Time Travela na glavni gradski trg na Manduševac. Interaktivno upoznavanje s poviješću te kulturnom znamenitošću i učenje o gradu Zagrebu odvijalo se na 12 lokacija. U 12.00 dočekali smo pucanj iz gričkog topa nakon čega smo se uspinjačom spustili u Donji grad te uputili prema tunelu Grič. Prolaskom kroz tunel Grič prošetali smo do obližnjeg parkića kako bismo se odmorili uz okrijepu.

Nastavili smo Ilicom do Muzeja Iluzija gdje smo obilazili zanimljive punktove s postavljenim mozgalicama i iluzijama. Posjetili smo i Muzej čokolade gdje smo uz stručno vodstvo obišli postavu muzeja te se zasladili uz degustaciju raznih vrsta čokolada.

U muzejima smo imali priliku kupiti pokoji suvenir kako bismo ponijeli uspomene svojim domovima. Prepuni pozitivnih dojmova stigli smo u Rašu u večernjim satima.

Tekst i foto: V. H. Z.

Novosti iz školskoga vrta - školska grupa Zeleni rašadnik

Autor: Administrator , 1. 2. 2024. 10:24

Naši  mali vrtlari sa psihologinjom Marinom jučer su ubrali  prve plodove svoga rada u školskom vrtu. Ponosno su ubrali rukolu koju su posadili. Zajedno s kuharicom Indirom pripremili su  salatu od krumpira i rukole te začinili ljubavlju. Bilo je baš ukusno! Počastili su se za marendu i najeli fino. Aktivnosti su planirane programom školske grupe Zeleni rašadnik.

Uživali smo u kazališnoj predstavi "Božićna priča" u Teatru Naranča

Autor: Administrator , 13. 12. 2023. 09:22

Naši učenici razredne nastave, u pratnji svojih učiteljica su posjetili dječje kazalište Teatar Naranča, u Puli. U utorak, 4. prosinca, uživali su odličnoj kazališnoj predstavi Božićna priča, u adaptaciji i režiji Majkla Mikolića, jedan od najpoznatijih klasika engleske književnost, Charlesa Dickensa. Planetarno poznata priča o Ebenezeru Scroogeu, škrtom direktoru banke i tri božićna duha, prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, dirljiva je lekcija o istinskim ljudskim vrijednostima te im je ugrijala srca. Dodatno iznenađenje donio je našoj dječici dolazak Djeda Mraza s punom košarom slatkiša.

Tekst: R.M.       Foto: H.T.

Naši učenici i učitelji podržavaju humanitarnu akciju "Za Kaanov osmijeh" u Raši

Autor: Administrator , 21. 11. 2023. 13:35

Naši učenici drugoga i četvrtoga razreda sa učiteljicama Hany i Mirjanom  su ovaj tjedan spojili svoje izvannastavne aktivnosti i izrađivali ukrase za bor, a  sve povodom humanitarne akcije „Za Kaanov osmijeh“.  Slijedi još bojanje i kićenje bora.

Ovo je samo jedna od nekoliko aktivnosti kojima  naši učenici i i učitelji podržavaju humanitarnu akciju koja će se održati u petak, 24. studenog 2023., u RKUD-u Rudar u Raši, a za petogodišnjeg Kaana iz Raše, u 17 sati.

Aktivnosti četvrtaša povodom zavičajnog projekta "Rudnik različitosti"

Autor: Administrator , 17. 11. 2023. 13:56

Naši četvrtaši su nam se danas pohvalili prekrasnim šarenim magnetićima koje su izložili na posebno mjesto u razredu. U sklopu izvannastavne aktivnosti sa učiteljicom Hany Tutan izrađivali su ih povodom Dana Općine Raša. Obojali su ih akrilnim bojama, po želji, pojedinci su bili inspirirani rudarskim motivima u sjećanje na bogato rudarsko nasljeđe,  a pojedinci su koristili bogatu dječju maštu. Originalan ručno izrađen suvenir!

Tekst: R.M.      Foto: H.T.

Europski dan školskog sporta obilježili su učenici 2. i 4. razreda

Autor: Administrator , 29. 9. 2023. 12:53

Europski dan školskog sporta obilježili su danas učenici 2. i 4. razreda s  učiteljicama Mirjanom Blažević i Hany Tutan odlaskom na obližnje igralište. Učenici su igrali igre s loptom i  štafetne igre s pomagalima. Ovaj važan dan obilježen je  s ciljem da se učenicima ukaže na važnost i potrebu tjelesnog vježbanja i bavljenja sportom, aktivnu participaciju u sportskim aktivnostima škole i lokalne zajednice te da se usmjeri pozornost lokalne zajednice i šire javnosti prema navedenim potrebama djece u sportu.

Tekst: R.M.   Foto: M.B.

« Studeni 2020 »