Novosti iz knjižnice

Pohvaljen rad Marcelle Sophie Sašek na natječaju Fotkaj se s knjigom

Autor: Administrator , 5. 4. 2022.

Povodom Međunarodnog dana dječje knjige (2.4.) proglašena je završnica prvog natječaja  Fotkaj se s knjigom na kojem smo prema pravilima natječaja sudjelovali s dva učenička rada. Obradovala nas je Pohvalnica Povjerenstva u Kategoriji učenika od 1. do 4. razreda, za  rad naše Sophie Marcelle Sašek pod nazivom „Sve su mi zanimljive, ali ova mi je najdraža!“.  Fotografija je nastala na izbornoj nastavi Likovne kulture pod vodstvom učiteljice Nastasje Džekić.  Natječaj je organiziran s ciljem  poticanja čitanja i pismenosti putem fotografije i razvijanje svijesti o važnosti čitanja slikovnica i knjiga kako bi se stvorilo kritičkog odraslog čitatelja, a u organizaciji Hrvatske udruge školskih knjižničara IŽ i Županijskog stručnog vijeća školskih knjižničara IŽ. Čestitke nagrađenima, a našoj učenici neka ova pohvala bude poticaj za daljnje čitanje i stvaranje. Izložba  učeničkih radova bit će postavljena u Središnjoj knjižnici u Puli od 4. travnja 2022. za građanstvo.

Na poticaj školske knjižničarke, za natječaj je pristiglo više radova pa smo formirali  Školsko povjerenstvo u sastavu: Marina Župan, psihologinja, Nastasja Džekić, učiteljica likovne kulture i Romina Miletić, knjižničarka. Uopće im nije bilo jednostavno odlučiti se za dvije najkvalitetnije fotografije, a vodile su se kriterijima: kreativnost izbora lokacije, knjige ili osobe, uzrast i kvaliteta fotografije pa OVDJE pogledajte najzanimljivije fotografije naših učenika.

Knjižničarka zahvaljuje svim učenicima koji su se zaista potrudili oko fotografija sa željom da i dalje marljivo stvaraju, maštaju i čitaju!

« Ožujak 2024 »

> Knjižnica  > Novosti iz knjižnice