Prva nagrada Nini Koroljević na "U susret Uskrsu"

Autor: Administrator , 8. 5. 2017.

U organizaciji Hrvatskog katoličkog zbora „Mi“ Osnovna zajednica Labin u Narodnom muzeju je na blagan Cvjetnice, 9. travnja, otvorena izložba likovnih radova učenika osnovnih škola Labinštine na temu „Izbjeglice“. U postavu svojim radovima gostuju polaznici Centra za odgoj i obrazovanje Liče Faraguna Labin i Likovne radinice Točka Potpićan. Izložbu je otvorila zamjenica gradonačelnika Eni Modrušan, a prigodni glazbeni program izveli su učenici Osnovne umjetničke škole „Matko Brajša Rašan“ Labin.

Komisija koju su činili akademski likovni umjetnik Zdravko Milić, profesorica likovne kulture Eni Blašković i svećenik Blaž Bošnjaković dodijelila je šest nagrada i zahvalnica.

U kategoriji nižih razreda prvu nagradu dobila je Nina Koroljević, učenica drugog razreda OŠ Ivana Batelića Raša,... Nastavak u VIŠE.

... drugu nagradu dobila je Sara Zukić, učenica četvrtog razreda OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin, a treću Tara Čudić, njena školska kolegica iz prvog razreda Područne škole Vinež. Među učenicima viših razreda prvonagrađena je Ana Buršić, učenica petog razreda OŠ Vladimira Nazora Potpićan, druga nagrada pripala je Nikoli Terkoviću, učeniku petog razreda OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Čepić, a treća Ivanu Šviću, učeniku šestog razreda OŠ „Vladimira Nazora“ Potpićan.

Pohvalnice su uručene učenicima nižih razreda Nicolasu Tireliju i Anelu Harbašu iz prvog razreda OŠ „Ivo Lola Ribar“ Područna škola Vinež i Toniju Smiloviću, učeniku trećeg razreda OŠ Vladimira Nazora Poptićan Područna škola Tupljak te učenicama viših razreda Ivani Smoković i Leoni Koren iz petog razreda OŠ Vladimira Nazora Potpićan i Natali Belušić iz sedmog razreda OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin. Nagrađenim učenicima uručene su knjige, a svim učenicima koji sudjeluju na izložbi dodijeljena su priznanja.

(Tekst i fotografije preuzete s Interneta: Robi Selan, foto Festival)

U natječaju su još sudjelovali svi naši učenici 2. razreda s autorskim radom, 3. razreda sa skupnim radom i nekoliko učenika Produženog boravka.

« Ožujak 2024 »