Holcimov Dan otvorenih vrata

Autor: Administrator , 9. 5. 2016.

Naši su učenici sudjelovali na 21. Danu otvorenih vrata i 90. obljetnici tvornice u Koromačnu - Holcim, obilježenom  u petak, 6. svibnja  cjelodnevnim programom. Učenici 8. razreda sudjelovali su u Jutarnjem programu pod nazivom  „Daj ruku da pronađem pravo zanimanje“ organiziran za učenike kako bi se upoznali sa zanimljivim radnim mjestima koje su predstavili Holcim, Murexin, Rockwool, TE Plomin i Udruženje obrtnika, a edukativne mogućnosti Politehnika i Fakultet ekonomije i turizma iz Pule te Rudarsko geološko naftni fakultet iz Zagreba. U nastavku programa osnovnoškolcima se predstavila Srednja škola Mate Blažine s međunarodnim projektima na kojima sudjeluju te nagradama koje su zaslužili njihovi učenici. Istovremeno, srednjoškolci su u radionici udruge Alfa Albona odgovarali na pitanja kako svojim znanjem mogu doprinijeti Labinu i kako grad, poslovni subjekti mogu doprinijeti potrebama učenika.

Naši učenici mlađih razreda i članovi Dramske grupe sudjelovali su i u zanimljivom poslijepodnevnom programu održanog  na temu zdravlja i sigurnosti, što predstavlja Holcimov prioritet. Izveli su i svoje male točke u programu na pozornici uz voditelja Šajetu. Nastavak u VIŠE.

Foto-galerija: Dan otvorenih vrata Holcim

Fotografije preuzete s Facebook stranice Holcim.

Bogat program nastavljen je tijekom cijelog poslijepodneva, a posjetitelji su mogli zdravlje i sigurnost doživjeti na drugačiji način: fotografirati se s vatrogasnom opremom ili na policijskom motoru, od Crvenog križa naučiti našminkati ozljedu, saznati kako djecu zaštititi na internetu, rastegnuti se uz ispravne vježbe, Gorska služba spašavanja pokazala je zašto je ispravna obuća važna za planinarenje, od Hele Liverić saznati  zašto je kozje mlijeko zdravo, od srednjoškolaca iz Labina doznati o najnovijoj aplikaciji kojom mir pobjeđuje nasilje, isprobati fine namaze Društva gljivara Martinčica, itd. U programu su sudjelovali još Centar za inkluziju, LAG Istočna Istra, obrt Merania i OPG Goran Zandel.

Dio proslave 90 godina tvornice bilo je natjecanje u sportskom ribolovu koje je organiziralo Društvo športova na moru Koromačno. Prvo mjesto je osvojio Lucijan Blašković iz kluba Galeb iz Raše, drugo Mateo Filipas iz kluba Plomin, treće Lorna Načinović iz kluba Galeb iz Raše. U ekipnoj konkurenciji prvo mjesto zauzeli su Blašković i Načinović, drugo mjesto Gabrijel Salamon i Mateo Filipas iz Plomina, a treće mjesto Stefano Šimić (naš učenik 8. razreda) i Natan Bon.

Povodom proslave postavljena je izložba „90+90“: s jedne strane stare fotografije od kojih je najstarija iz 1922. godine, a s druge strane vizije osnovnoškolaca o tome kako će tvornica izgledati za 90 godina. Navečer je u Koromačnu tradicionalno ponuđena maneštra s koromačem, a  uz Šajetu se i zaplesalo.

« Ožujak 2024 »