Matematičko natjecanje Klokan bez granica

Autor: Administrator , 18. 3. 2016.

U našoj je školi u četvrtak,  17. ožujka 2016. godine, održano matematičko natjecanje „ Klokan bez granica“ pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva s ciljem populariziranja matematike među mladima i širenje matematičke kulture. Učenici viših razreda: Amar Pozderović, Aida Suljić, Leona Dervišević, Belmin Maslić, Aldijana Smoljek, Senada Šabić, Haris Omerdić, Stella Šimić, Enver Durmić i Nail Nišić, pod mentorstvom učiteljice iz matematike Luane Pavinčić Vlačić, rješavali su zadatke kao i njihovi vršnjaci velikog broja Europskih zemalja. Natjecali su se u kategorijama za učenike osnovnih škola: Ecoliers, Benjamins, Cadets i Juniors. Nastavak u VIŠE.

Rezultati natjecanja saznat će se naknadno. Sretno svima!

Motto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić (najmlađe natjecatelje), odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine (veće natjecatelje). Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Igra - natjecanje se samofinancira članarinom sudionika - natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima. Najmanje polovina prikupljene svote mora se potrošiti za nagrade najboljima.

Rezultati natjecanja saznat će se naknadno. Sretno svima!

R.M.