Manifestacija slobodnih aktivnosti

Autor: Administrator , 18. 12. 2019.

U utorak, 17. prosinca u našoj školskoj dvorani bilo je posebno veselo i energično. Po prvi put održana je Manifestacija slobodnih aktivnosti za sve učenike škole i njihove roditelje, a u sklopu zavičajnog projekta Obitelj i škola – suradnja za sretno  djetinjstvo te povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti.

Prezentacija je realizirana s ciljem da se  potakne djecu i roditelje na promišljanje o kvalitetnom korištenju slobodnoga vremena provedenog u druženju, realizaciju svojih potencijala, izazivanja osjećaja ugode, zadovoljstva samima sobom, a i zdravom načinu života. U predstavljanje su uključene sve aktivnosti koje se nude s područja Općine Raša i ponešto  drugih: Il Movimento s voditeljicom Monikom Derossi Crnogorac,  Boćarski klub RAŠA s voditeljem Mariom Brezcom, RKUD Rudar Raša  s voditeljem Pinom Knapićem, NK Raša 1938 s voditeljem Aleksom Bedrinom,  Judo klub METO s voditeljima Muhamedom i Denisom Alićajićem, Stolnoteniski klub Brovinje, s voditeljem Igorom Dobrićem, Društvo sportova na moru KOROMAČNO s voditeljem Viniciom Cavenagom, Sportsko ribolovno društvo GALEB s voditeljem Đanfrankom Riccijem, Dramska grupa s voditeljicom Hasnijom Karlović i  Košarkaški klub „Mini basket“ s voditeljem Kristijanom  Ćorićem.

Prije početka izlaganja samu manifestaciju otvarila je ravnateljica škole Greis Franković  i pedagoginja Elide Živić koja je uz psihologinju Marinu Župan  glavna organizatorica aktivnosti, a u kratkom prigodnom programu nastupili su članovi Dramske skupine, zumba plesači i plesači iz RKUD-a Rudar Raša. Na kraju se druženje nastavilo u školskoj blagavaoni uz okrjepu.

Zahvaljujemo svim učesnicima što su se odazvali i na zanimljiv način prezentirali svoje aktivnosti, želimo im ugodne blagdane i uspješnu Novu godinu te se veselimo budućoj suradnji.