Obojimo svijet šarenim bojama tolerancije

Autor: Administrator , 16. 10. 2017.

Marljivi učenici Likovne grupe pod vodstvom učiteljice Sonje Škalamera Novak sudjelovali su na likovnom natječaju Oboji svijet tolerancijom. Prekrasni likovni radovi učenika nižih razreda: Ajdin  Mrkaljević, Mihael Šćira, Diego Merlin, Amir Osmić, Hammed Šabić, Mirjeta Maljsori, Borna Smajić, Filip Krištić, Nola i Vita Miletić, Ivana Tomanjik te  učenika viših razreda: Haris Omerdić, Matteo Sabljo, Alan Koroljević, Samra Mrkaljević, Alan Mešanović, Senada Šabić, Ela Bajt, Erik Mustafa, Sabina Buljubašić, Leonarda Zenković, poslani su na   zagrebačku adresu Foruma za slobodu odgoja koji su  organizatori  natječaja kreativnih radova Oboji svijet! namijenjen učenicima osnovnih, srednjih škola i učeničkih domova iz cijele Hrvatske. Natječaj se provodi s ciljem osvještavanja sudionika a posljedično i društva o važnosti nenasilne komunikacije, ljudskih i dječjih prava, kritičkog mišljenja, socijalne osjetljivosti, samosvijesti, tolerancije i dijaloga. Provodi se šestu godinu za redom i svake godine je sve veći interes.
Radovi koji na najzanimljiviji način progovaraju o toleranciji, nenasilju i mirnom rješavanju sukoba će biti nagrađeni povodom Međunarodnog dana tolerancije. Ostali radovi će biti izloženi na izložbama učeničkih radova u knjižnicama u Zagrebu, Splitu, Osijeku, Rijeci i Čakovcu.

Ne moramo pokušavati riješiti probleme svijeta, ali možemo aktivno sudjelovati i stvarati kvalitetniju, pozitivniju i humaniju zajednicu u kojoj živimo! Time ipak utječemo i na sam svijet koji želimo bojiti šarenim bojama tolerancije!

Ovaj mjesec: 1950