Uspješno obilježena sedamdeset i deveta godišnjica raške škole

Autor: Administrator , 31. 5. 2017.

Prostorije RKUD-a su, u utorak, 30. svibnja 2017. godine ponovno oživjele učenicima i učiteljima OŠ Ivana Batelića. Srca su  veselo kucala jer ne obilježava se svakoga dana Dan škole, i to 79. godišnjica. Svojim dolaskom uveličali su program brojni roditelji, uzvanici, i suradnici. Svečanost je okrunjena bogatim i kvalitetnim programom raških učenika i učitelja, a sve uoči 80-toj obljetnici. Prekrasnim stihovima o prijateljstvu i ljubavi  školski zbor  je otvorio šaroliku lepezu: recitacija, igrokaza, pjesama i plesova. Nakon što se ravnateljica Greis Franković obratila pozdravnim govorom u kojem je zahvalila svima na uloženom trudu i zalaganju te istaknula male bisere – učenike škole i njihove mnogobrojne talente, zahvalila je svim roditeljima, suradnicima i sponzorima na dugogodišnjoj suradnji i poticaju uz najavu u hvalevrijedan projekt obnove škole financiran iz europskih fondova i lokalnih vlasti...

Nastavak u VIŠE.

Foto-galerija: Dan škole

Mali novinari Luca, Ilona i Vanesa, tzv. „Šprajc i suradnici“ briljirali su u svojem TV dnevniku kada su svekoliko pučanstvo  zasuli svojim mudrim savjetima, novostima i neobičnom vremenskom prognozom, a sve pod mentorstvom učiteljice Mirjane Blažević. Prvaši su oplemenili  pozornicu svojim Plesom konja kojega su pripremili sa učiteljicom Mladenkom Lovrečić, a u monologu Kad buden veli Antonio Lazarić izrazio je sve svoje želje. Osim monologa, učenici Dramske grupe, Aida Suljić i Enver Durmić pod mentorstvom Hasnije Karlović  nasmijali su sve urnebesnim igrokazom Kokoš kod frizera. Mali su solisti dostigli  zvjezdano nebo sa svojim mentorom Marinom Matošićem u  pjesmama. Učenica  Amina Hodžić otvorila je  Našim pjesmama,  Nina Koroljević razdragala Limačima, Emily Brajković osvježila Proljećem, a sve  je osnažio Borna Smajić u Vučjoj želji dok je Alan Koroljević, učenik 6. razreda, raznježio  pjesmom  Vilo moja.

Kako su učenici nižih i viših razreda bili uključeni u zavičajne projekte tijekom školske godine 2016./17., prezentirali su svoje mnogobrojne aktivnosti. Učenici trećeg i četvrtog razreda upoznavali su se  s prirodnim,  kulturno-povijesnim, društvenim i inim vrijednostima svoga zavičaja, razvijali interes i ljubav  za daljnje očuvanje zavičajnoga blaga s voditeljicama projekta, učiteljicama Draganom Macura i Mirjanom Blažević u projektu Istra va srce. U programu su zajedničkim snagama u filmu Istra va srce  prenijeli djelić atmosfere realiziranog projekta, a četvrtaši su uz PPT Storija o lavande prezentirali  svoju slikovnicu Storija o lavande koju su osmislili na cakavici te ilustrirali.

Svi učenici viših razreda, posebno učenici Mali povjesničari i novinari, ponosno su predstavili svoj projekt pod vodstvom mentorica Romine Miletić i Vedrane Hrelja Zupan, nastao prema inicijalnoj ideji Eve Melegi Matković,  simbolično nazvan Vagoneti  ot valora i šperonci zbog jakog rudarskog nasljeđa, a tematski vezan za povijest raške škole i svakodnevicu raških učenika i okolice. Projekt je proveden s ciljem skupljana građe za nastanak brošure uoči osamdesetoj  godišnjici raške škole. Učenici su aktivnosti predstavili u istoimenom filmu redateljice Romine Miletić, školske knjižničarke.

Posebnu poslasticu pripremile su gošće večeri, plesačice PS Il movimento pod vodstvom Monike Derossi Crnogorac. Nagrađene plesačice zumbe, svojim snažnim ritmom, izmamile su plesne korake svih prisutnih. I za kraj, ravnateljica Greis Franković zaokružila je veoma uspješnu priču, sudeći prema reakcijama prisutnih roditelja i uzvanika, podjelom Zahvalnica najuspješnijim učenicima i mentorima s natjecanja Znanost mladima te pohvalila učenike i mentore svih ostalih  natjecanja tijekom godine i  istaknula učenicu godine Mariju Lalović. Nakon zajedničkog fotografiranja, svi su nastavili druženje uz malu zakusku koju je pripremila vrijedna kuharica Indira s ekipom spremačica. Voditeljice programa: Aida, Marija, Monika, Moira, Elin, Ema i Antonio koji su zaokružili cijeli program svojim najavama pod mentorstvom knjižničarke Romine Miletić  pozvale su sve na prodajni štand učeničkih radova Likovne i Dizajnerske grupe pod vodstvom Sonje Škalamera Novak.

Pri samom kraju, prigodnim govorom prisutnima se obratio jedan od uzvanika, gospodin Čedomir Ružić, ravnatelj SŠ Mate Blažina Labin te izrazio zahvale ravnteljici škole za dugogodišnju suradnju  i svojevrstan unkubator učeničkih talenata. Zauzvrat mu je ravnateljica raške škole darovala tiskane slikovnice Storija o lavande i Priča o čarobnom napitku, radove učenika 4. razreda s učiteljicom Draganom Macura.

R.M.