Prvo mjesto na povijesnom kvizu Krasna zemljo

Autor: Administrator , 11. 10. 2016.

Sudjelovali smo na 6.  istarskom  zavičajnom kvizu  Krasna zemljo - Meraviglioso paese koji je održan 10. listopada  2016. godine u Rovinju. Okupljanje sudionika bilo je u  kazalištu Gandusio gdje su dobrodošlicu natjecateljima i njihovim mentorima uz kratak svečani program otvaranja priredili učenici i učitelji OŠ Vladimira Nazora Rovinj.  Sudjelovalo je ukupno 14 osnovnih i 12 srednjih škola iz Istre. Ovogodišnja tema bila je opći pregled povijesti Istre, pregled povijesti Rovinja te prepoznavanje njegove kulturne baštine na terenu. Sudjelovalo je po 2 učenika iz svake škole, zadatci su bili na terenu, a mentori su bili raspoređeni po određenim kontrolnim točkama po starogradskoj jezgri Rovinja. Nakon prolaska natjecatelja kroz sve kontrolne točke organiziran je ručak za sve sudionike u konobi Spacio Matika. U kazalištu Gandusio bilo je svečano proglašenje pobjednika i zatvaranje kviza. Učenice naše škole, osmašice Marija Lalović i Nikolina Korša osvojile su 1. mjesto s visokih 57 osvojenih bodova od ukupno 60. Oduševljene su i prezadovoljne organizacijom kviza, a njihova mentorica Vedrana Hrelja Zupan vrlo je ponosna na njih. Kao dodatnu nagradu za osvojeno prvo mjesto učenice i mentorice OŠ i SŠ provozale su se  morem na batani, a okušale su se i u veslanju.

V.H.Z.

Čestitke, cure!

Intervju s našim curama pročitajte u VIŠE...

Foto-galerija: Krasna zemljo

Krasna zemljo – intervju

Kako i koliko ste se pripremale za kviz?

Marija: Oko mjesec dana. Pripremale smo se po skriptama koje smo dobile od učiteljice.

Nikolina: Ove godine smo po prvi put dobile skripte.

Koja je bila tema kviza?

Marija: Svake godine se uzima jedna tema, ove godine je glavna tema bila općenito povijest Istre i Rovinjštine s obzirom da se kviz održavao u Rovinju.

Ispričajte nam malo, kako vam je bilo.

Marija: Najprije smo pisale pismeni ispit,  a nakon toga krenule smo na terenski rad. Svaka grupa odabere pitanja te mora naći odgovore na terenu i to u paru.

Nikolina: Mi smo tražile odgovore po starogradskoj jezgri Rovinja. Zatim smo teoriju rješavale  ali nije dopušteno koristiti se mobitelom.

Jeste li imale tremu?

Marija: Malo, najgore je bilo penjanje po stepenicama na pozornicu.

Nikolina: Ne previše. Kviz na terenu je bio zanimljiv, koristile smo se vidljivim oznakama za rješavanje ispita.

Što vam je bilo najljepše?

Marija: Šetnja  jezgrom Rovinja jer je prelijepo.

Nikolina: Svidio mi se put te pogled na cijeli Rovinj s vrha Crkve svete  Eufemije.

Kako ste se osjećale kad ste ugledale rezultate?

Marija: Rezultati su kasnili, svako malo smo gledale kad će. Kad su ih objavili, ugledala sam našu šifru, jer smo rješavale kviz pod šifrom SAN ANDREA, bila je ispisana u 4. redu, a pored je pisalo 1. mjesto. Nije nam bilo jasno jesmo li zaista prve.

Nikolina: Ugledala sam Mariju kako se veseli i skače, a ja sam joj se pridružila.

Kako je reagirala učiteljica Vedrana?

Marija: Učiteljica je u kazalište, gdje je bila objava pobjednika, stigla malo kasnije pa  smo joj rekle da smo „u sredini“ – tako smo je zezale. Ona nije znala naš kod pa nije znala da se mi krijemo pod šifrom SAN ANDREA i to na 1. mjestu.

Nikolina: Poslije se veselila s nama.

Antonio Lazarić i Alan Koroljević, 5. r.