Naše učenice sudjelovale u državnom natjecanju Čitanjem do zvijezda

Autor: Administrator , 9. 5. 2016.

Aida Suljić, Stefani Ilić i Edina Halilović, učenice 7. i 8. razreda sudjelovale su na državnoj razini natjecanja „Čitanjem do zvijezda“. Treće po redu državno  natjecanje  održano je  u petak, 6. svibnja 2016. godine u Srednjoj školi Čakovec u organizaciji Hrvatske mreže školskih knjižničara. Natjecanje u znanju i kreativnosti okupilo je ekipe po tri učenika i njihovih knjižničara iz 27 škola svih hrvatskih županija, a ove godine novost je i sudjelovanje hrvatske škole iz  Republike Srbije te je natjecanje poprimilo i međunarodni karakter. Ispitna pitanja i izrada plakata bili su na temu iz tri knjige hrvatskih autora:  Svašta u mojoj glavi Mire Gavrana,  Suvišan u svemiru Milivoja Matošca te Poljubit ću je uskoro, možda Šime Storića. Nastavak u VIŠE.

Foto-galerija: Državno natjecanje Čitanjem do zvijezda

LINK na YOUTUBE: Vijesti dana

Nakon uvodnog programa upriličenog u Srednjoj školi Čakovec, ekipe sastavljene od tri učenika iz svake škole pristupili su obaveznom pismenom dijelu natjecanja, a  pojedini učenici prezentirali su svoje plakate na temu iz knjige Poljubit ću je uskoro, možda.  Bodovni prag činili su točni odgovori svakog učenika iz ekipe. Tako su naše učenice postigle zlatnu sredinu i osvojile 13. mjesto. Mentorica Romina Miletić zadovoljna je postignutim rezultatom te pohvaljuje svoje učenice koje su se svojim radom i zalaganjem vinule u zvijezde.

Nakon organiziranog ručka, srednjoškolci su organizirali obilazak užeg centra Čakovca te muzički koncert talentiranih učenika iz glazbene škole. Svi su učesnici dobili pohvalnice i zahvalnice za sudjelovanje na ovom hvalevrijednom natjecanju kojim se promovira i potiče kultura čitanja, a ujedno motivira učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje.

R.M.