Bolja opremljenost učionica donacijom Uprave Luke Rijeka

Autor: Administrator , 3. 5. 2016.

„Kad se male ruke slože, sve se može!“, rekla je ravnateljica škole Greis Franković u pozdravnom govoru na današnjoj prigodnoj svečanosti u školskoj knjižnici povodom izvrsne suradnje naše Škole, Uprave Luke Rijeka i Općine Raša. Donacijom Uprave Luke Rijeka u iznosu oko 19 tisuća kuna omogućeno  je opremanje učionica suvremenom tehnologijom. Nabavljena su tri  kompleta sastavljena od Led televizora, zidnih nosača i prijenosnih računala koje će uvelike unaprijediti uvođenje multimedijskih sadržaja u nastavni proces.

Učenici su u kratkom programu, prepunom optimističnih poruka, pozdravili uvažene goste: g. Vedrana Devčića, predsjednika Uprave Luke Rijeka, gđu. Gloriju Paliska Bolterstein, načelnicu Općine Raša, g. Igora Radića, pročelnika Jedinstvenog upravnog odjela Općine Raša te g. Davora Tominovića, rukovoditelja specijaliziranog terminala u Bršici zaslužne za uspješnu realizaciju. Nastavak u VIŠE.

Foto-galerija: Bolja opremljenost učionica donacijom Uprave Luke Rijeka

Prigodnom pjesmicom o proljeću program je otvorio Antonio Lazarić, učenik 4. razreda, član školskog zbora pod mentorstvom Marina Matošića. Učenici 3. razreda sa učiteljicom Draganom predstavili su se recitalom čija je poruka "Budi najbolji što možeš biti" snažno odjeknula te im je i načelnica - Glorija Paliska Bolterstein to zaželjela u svom govoru uz želje za nastavkom uspješne suradnje s cijelom lokalnom zajednicom. Potom su dvije sestre Monika i Moira Čekada - sedmašice , u kratkom igrokazu "Sestrinska svađa" predstavile rad Dramske grupe, pod vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Hasnije Karlović, koja je pripremala i voditelja programa Stefana Šimića, učenika 8. razreda. Trećaši su veselom pjesmom  zaokružili program, a ravnateljica je u znak zahvale prigodno darovala goste učeničkim radovima.

Za kraj svima se obratio g. Vedran Devčić, predsjednik Uprave Luke Rijeka, koja je ujedno i koncesionar u lučkom području Bršica riječima:  „Željeli smo, u skladu sa svojim mogućnostima, donirati sredstva koja će pridonijeti nastavnom procesu i razveseliti i nastavnike i učenike. Jedan od ciljeva naše poslovne politike je upravo brigom za zajednicu razvijati društveno odgovorno poslovanje tvrtke, i ova načela ćemo nastojati razvijati u cijeloj našoj radnoj okolini.“

Romina Miletić

Fotografije : Roberto Matković (Labinština.info)

« Ožujak 2024 »