Osmaši u projektu Otpad - bogatstvo o kojem brinemo

Autor: Administrator , 11. 12. 2015.

Učenici 8. razreda OŠ Ivana Batelića u Raši su u četvrtak, 10. prosinca 2015. godine, zajedno s volonterima  udruge Alfa Albona okitili bor ispred Doma za starije i nemoćne u Raši što je tek jedna od aktivnosti zajedničkoga projekta učenika 8. razreda, razrednice Svetlane Milojice te učitelja Škole, a u sklopu Kurikuluma građanskog odgoja i obrazovanja te se odnosi  na  volontiranje  za dobrobit zajednice u sklopu kojega posjećuju Dom za starije i nemoćne kako bi provodili vrijeme sa štićenicima. U projekt su uključeni i djelatnici GDCK.

Zanimljivi ukrasi za bor dolaze iz jedne druge priče - nastali su u sklopu projekta „Otpad – bogatstvo o kojem brinemo“. Nositelj projekta je Općina Raša u suradnji s komunalnim poduzećem 1. MAJ d.o.o. Labin, udrugom Put te OŠ Ivana Batelića kao partnerima u projektu. Nastavak u VIŠE.

Foto-galerija: Osmaši kao volonteri u projektu Otpad - bogatstvo o kojem brinemo

Cilj projekta je probuditi kod djece ekološku svijest i ukazati na važnost izbjegavanja stvaranja otpada, vrednovanja i recikliranja. Cijeli projekt protkan je raznim aktivnostima. Učenici su tijekom prvog polugodišta izradili prigodne letke, logo, crteže, slike i kalendar za 2016. godinu te dekorativne predmete  u sklopu izborne nastave likovne kulture i nastave  prirode.

Vrijedne ruke teta i polaznika dječjeg vrtića „Pjerina Verbanac - Raša“ i učenika OŠ Ivana Batelića – Raša, s učiteljicama i voditeljicama projekta Sonjom Škalamera Novak i Jelenom Bugarski skupljali su plastičnu ambalažu, čepove i materijal za reciklažu te im dali novi smisao. Uz malo zlatnog spreja i mašnica i puno dobre volje nastali su prekrasni ukrasi za bor. U ovo blagdansko vrijeme bor uveseljava štićenike i mami poglede prolaznika.

Ideja zajedništva isprepliće se dalje u priči oko ukrašavanja bora ispred školske zgrade u Raši kojega su s puno vedrine okitili sami učenici spomenutim ukrasima.

Projekt je apliciran  za sredstva Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost za neposredno sufinanciranje poticanja obrazovnih, istraživačkih i razvojnih studija u području zaštite okoliša i prirode te uživa sufinaciranje sa 40% . Lijepa priča u ovo blagdansko vrijeme koja će se nastaviti u novoj godini.

Učiteljice OŠ Ivana Batelića - Raša