U svečanom ruhu

Autor: Administrator , 28. 5. 2018.

Osamdeseta obljetnica djelovanja,  bezbroj  aktivnosti, uspješnica, izvrsnih  učitelja, učenika izredalo se tijekom godina u našoj školi. Ovu prekrasnu priču zaokružili smo  u svečanom ruhu u petak, 25. svibnja 2018. godine. Slavlje je počelo Svečanom sjednicom za nagrađene učenike i učitelje te članove Školskog odbora, Vijeća roditelja, Vijeća učenika,  učitelja i učenika uz prisustvo uzvanika i suradnika škole, brojne goste među kojima ističemo pročelnicu  Upravnog  odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Istarske županije gđu. Patriciju Percan, načelnicu  Općine Raša gđu. Gloriju Paliska, zamjenicu načelnice gđu. Tinu Damjanić. Na sjednici je ravnateljica predstavila rad škole i nagradila zaslužne djelatnike i učenike, zahvalila se na brojnim čestitkama i poklonima.

U godini u kojoj se obilježava 80. rođendan najmlađeg istarskog grada s ponosom ističemo energetsku obnovu školske zgrade.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 8 milijuna kuna. Vlastito sufinanciranje u iznosu od 4,15 milijuna kuna Istarska županija osigurat će dijelom  iz Fonda za sufinanciranje provedbe EU projekata na regionalnoj i lokalnoj razini, općina će, obnovu škole poduprijeti s  pola milijuna kuna te preostali dio u Proračunu Istarske županije za 2018. i 2019. godinu. Uz kompletnu energetsku obnovu školske zgrade, projektom je obuhvaćena preraspodjela i adaptacija prostora, pristup osobama s invaliditetom i smanjenom pokretljivošću, osiguranje uvjeta zaštite od požara te uvjeta sanitarne zaštite.

Za sve goste, roditelje, učenike škole otvorili smo vrata širom: u učionicama u prizemlju prikazali smo video uratke svih uspješnih školskih projekata tijekom posljednjih  godina: Raške sportske kartuline, Vagoneti ot valora i šperonci, Za naše male genijalce, Škola – nekad i danas, Ja učitelj. Posebna poslastica bila je čestitka školi satkana od veselih razmišljanja učenika o školi i oko škole.

Nakon svega slijedila je bogata priredba sastavljena od šarolikih točaka:  pjesama, monologa, recitala, igrokaza i plesa u kojima su se učenici pokazali u svojem najboljem ruhu uz ovacije oduševljene publike.

Na kraju, zahvaljujemo svima na suradnji, pomoći i podršci i vidimo se uskoro u OBNOVLJENOJ školi!

« Ožujak 2024 »