Sportski dan za završetak projekta Raške sportske kartuline

Autor: Administrator , 30. 4. 2018.

Veseli završetak cjelogodišnjeg projekta Raške sportske kartuline proveli smo u školskom dvorištu, danas, posljednjeg dana travnja. Promatrajući naše učenike, shvatili smo da više vremena trebamo posvetiti igri i sportskim aktivnostima zbog sve većeg sjedilačkog načina života. Cijelu smo školsku godinu proučavali tradicijske igre, pitali starije, proveli sate istraživajući o omiljenim sportovima, aktivnim lokalnim sportskim klubovima i društvima te upoznavajući članove. Intervjuirali smo svih  u školi i okolici kako bismo saznali kako se možemo uključiti, realizirali terenske nastave.

Stariji učenici proveli su svoj sportski dan na obližnjem nogometnom igralištu guštajući u nogometnom nadmetanju, a dio na boćališnom đogu pod vodstvom naših učitelja Vlada i Marina. Za djevojke su se pobrinule učiteljice Ana i knjižničarka Romina organiziravši nadmetanje u atraktivnom urbanom trekkingu. Ekipe zelenih, ljubičastih, žutih i crvenih timova u pratnji energičnih učiteljica Sandre, Ivane, Helene i Luane rastrčale su se mjestom u potrazi za zadanim  kontrolnim točkama. Izvrsne ekipe s lakoćom su djelovale i ubrzo obavljenih zadataka vratile se u školsko dvorište. Svi su učenici dobili Diplome za sudjelovanje, a pobjednici Diplome za osvojeno 1. mjesto.

Mlađi su se učenici sa svojim učiteljicama Mirjanom, Mladenkom, Karlom, Draganom i Hany zadržali u dvorištu igrajući se tradicijskih igara:  na laštik, špekule, kamenčiće, s vrećama, boćama, pljočkama i kredama igrajući školice. Učenici 4. razreda demonstrirali su najprije igre, a potom su svi učenici raspoređeni u mješovite grupe igrali sve igre po punktovima. Uzeli su odmor samo za marendu, a potom se udružili s velikima kako bi plesali u žestokom ritmu zumbe. Povodom Svjetskog dana plesa, pozvali smo našu već prijateljicu i suradnicu Moniku Derossi Crnogorac, voditeljicu zumba kluba Il movimento te proveli još jedan aktivni sat. Srčana i  energična Monika je uz pomoć svojih suradnika, učenica i učenika, članova zumba kluba, probudila u svima nama želju za pokretom. Nakon završnog istezanja, već pomalo umorni, podijelili smo diplome, a  preostaje nam još prezentacija svih aktivnosti, a o tome ćemo povodom Dana škole.

« Ožujak 2024 »