Upoznali smo DSRŠAV "Galeb" i guštali u divotama Ubaša - Raške sportske kartuline

Autor: Administrator , 27. 4. 2018.

U utorak, 24. travnja 2018. godine, napokon smo se otisnuli u nove avanture u okviru projekta Raške sportske kartuline. Nakon cjelotjedne organizacije, provjeravanja vremenske prognoze, ušli smo u bus i prepustili se.  Na Trgetu nas je dočekao gospodin Dalibor Brajković, aktivni član  Društva športskog ribolova i sportskih aktivnosti na moru «Galeb» Raša i voditelj Male škole udičarenja koji nam je predstavio organizaciju i aktivnosti ribolovnog društva. Svojim prisustvom počastio nas je i jedan od najtrofejnijih članova društva, Dilan Mileta koji nam je na svoj skroman način, naravno s udicom u ruci, pokazao  kako se udičari s obale i naučio nas ponešto o mamcima, udicama, a moramo priznati da je bilo i ulova iako je more bilo nisko. Sa zanimanjem smo slušali ribarske priče i puno pitali, na što su nam dragi članovi strpljivo odgovarali. Sve što smo doznali saznajte u VIŠE. Zahvalili smo srdačno te krenuli autobusom prema Tunarici.

Tamo su nas već čekali lovočuvari iz Hrvatskih šuma. Otvorili su nam kapiju, a pred nama se otvorio put za Ubaš – zaštićeno uzgajalište divljači, prebogato biljnim i životinjskim vrstama. Gospodin Mićo nam je predstavio Ubaš, a zatim smo  u pratnji lovočuvara Vlada pješačili do prekrasne plaže na rtu. Sreli smo tri srne, jelena lopatara i zečića, osluškivali i uživali sve divote koje Ubaš nudi te se odmorni vratili u uređeni lovački dom. Uz glazbenu podlogu koju je pripremila učiteljica TZK, Ana hvatali smo korake aerobika, …malo udesno, pa ulijevo, pa okret i ponovno… Čistih pluća vratili smo se u školu i obećali si ponovni odlazak dogodine.

Veeeeeliko hvala članovima DSRŠAV Galeb-a i lovočuvarima iz Hrvatskih šuma na Ubašu bez kojih ovu izvanučioničku nastavu ne bismo mogli realizirati!

Objava intervjua u tijeku.

« Ožujak 2024 »