U INK u Puli uživali smo u predstavi, a zatim učili o šahu u Klubu

Autor: Administrator , 20. 3. 2018.

Povodom Svjetskog dana kazališta uputili smo se u Pulu (19.3.) u Istarsko narodno kazalište. Uživali smo u veoma nagrađivanoj predstavi  Pola – pola nastaloj u kooprodukciji Teatra Exit, Kazališne družine Pinklec i Poco loco. Odlični glumci realistično su nam dočarali čestu pojavu u društvu – rastavu braka, te njen utjecaj na djecu. Kao što su sami junaci predstave više puta naglasili, garderoba se može podijeliti na pola, stan se može podijeliti na pola, čak se i stol može podijeliti na pola uz malo entuzijazma i rada motornom pilom, ali ljubav….  ljubav je jedna, ne može se dijeliti. Sama priča je ispričana pola glumom, pola pripovijedanjem. Skandirali smo pri besmislenim svađama roditelja oko podjele imovine, plakali  zajedno s likovima (bar neki) i gromoglasno  pljeskali i radovali na kraju kada su glavni likovi zapečatili svoju ljubav poljupcem.

Nakon sretnog završetka zadovoljno smo se uputili u Šahovski klub Pula u okviru projekta Raške sportske kartuline.  Članovi kluba poučili su nas ovoj staroj tradicionalnoj igri poznatoj još od 6. stoljeća. Ispričali su nam ukratko o povijesti igre te nas upoznali s figurama i pravilima. Nekolicina učenika poznaje šah i igra kod kuće s bakama i djedovima pa su zaigrali sami, a zanimljivo je bila igra domaćina i dvojice naših učenika. Razgledali smo nmogobrojne pehare i za kraj darovali domaćine našom brošurom nastaloj u prošlogodišnjem projektu. Zahvalili smo i polako se ukrcali na bus za Rašu. Put u Pulu planiran je Kurikulumom u sklopu izvanučioničke nastave.

« Ožujak 2024 »